Sukces nigdy nie jest ostateczny, a porażka nigdy nie jest totalna

przez Maciej Maciejewski

Globalne zmiany rzeczywistości. W tak skomplikowany i unikalny, a zarazem niebezpieczny sposób, podobnym zjawiskiem ludzkość chyba jeszcze nie była „obdarzona” nigdy. Zatem pełna moc naszych możliwości może być tylko wtedy, gdy będziemy w środowisku sprzyjającym. Czy nasze własne umysły nie zrobią nam figla?

źródło: Pixabay

Idziesz… Wciąż idziesz… Wiele przeszkód, mnóstwo różnych niedogodności, a Ty nadal trwasz i dążysz do celu. Jesteś kimś – dajesz radę jak nikt inny. Nie daj sobie wmówić, że jest inaczej. Każdy z nas czasem potrzebuje zaledwie ciepłego słowa, które coraz rzadziej napływa z ust napotykanych w naszym życiu osób.

Tak jakby coś stało się z tym naszym pięknym światem, tak jakby odcięto nam serca, abyśmy popadli w pośpiech za czymś co nie istnieje. Czyż nie? Myśli wciąż skumulowane w naszych głowach podpowiadają nam różne, nieprawdziwe rzeczy – czasem wręcz irracjonalne.

Może się wydawać, że te przeszkody, które teraz przechodzisz, nie są nam do niczego potrzebne. Ale musisz wiedzieć, że są one doskonałą okazją do nauki. To z nich wyciągniesz wnioski.

Po przejściu przez ten trudny okres, kiedy wszystko wydaje Ci się przeciwstawiać, kiedy czujesz, że nie wytrzymasz nawet jednej minuty więcej – nigdy się nie poddawaj! Bo to jest czas i miejsce, kiedy przechodzisz zmianę, a tuż za tym stoi sukces! Czy przetrwasz?

Bardzo trudno jest nauczyć się skupiania uwagi na tym, co tak naprawdę ważne. Na świecie jest dziś tak dużo atrakcyjnych bodźców, że ciągle zapominamy o tych niewidocznych dla naszych oczu. A przecież tylko te rzeczy, które znajdują się w naszych wnętrzach, mają jedyne prawdziwe, niepowtarzalne znaczenie.

Zdobywając wszystkie góry świata materialnego, jeśli zapomnisz o tym, co ważne – zawsze będziesz czuć, że czegoś Ci brakuje. Pamiętaj. „Sukces nigdy nie jest ostateczny, a porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga!” Tylko „patrząc zawsze przed siebie, myśląc o tym, jak zrobić jeszcze więcej, osiągniesz stan umysłu, w którym nie ma rzeczy niemożliwych”.

Autorka tekstu jest pedagogiem, energiczną pasjonatką tańca, akrobacji, ale również młodym przedsiębiorcą prowadzącym własną szkołę Pole Dance, którą założyła mając 21 lat. W wieku 23 lat została najmłodszym managerem działającej w systemie marketingu sieciowego firmy Forever Living Products. Promuje zdrowy styl życia związany z naturą, gdzie rozwija swój biznes międzynarodowo pracując online i budując swój dochód pasywny w tak młodym wieku. Znajomi mówią: „Charakteryzuje ją samodyscyplina i wytrwałość oraz przeogromna empatia. Bardzo lubi pracę z ludźmi. Interesuje się rozwojem osobistym i duchowym. Kocha podnosić kompetencje, uczyć się nowych rzeczy, ale wszystko robi na spokojnie i z głową. Jej misją jest dążenie do wyznaczonych sobie celów, jednak tylko dla dobra drugiego człowieka”.

Mogą Cię również zainteresować