Superjedzenie. Nowy pomysł Billa Gatesa

417 odsłony

Bill Gates, jeden z najbogatszych ludzi świata, założyciel koncernu Microsoft, ma innowacyjny projekt. Zainwestował w wyhodowanie nowych gatunków roślin, zawierających wszystkie niezbędne dla człowieka witaminy i minerały.

Naukowcy przekonują, że ludzkość bardzo potrzebuje takiego „superjedzenia”.
Podstawowym składnikiem rośliny, która już otrzymała w światowej nauce miano „superjedzenia”, będzie wykorzystywane w nowoczesnym rolnictwie – zboże sorgo.


„Na razie kilka grup uczonych pracuje nad tym, aby za pomocą inżynierii genetycznej otrzymać nowy rodzaj sorgo, mogący zastąpić wszystkie inne produkty żywnościowe. Ich celem jest stworzenie unikalnego produktu żywnościowego, który będzie zawierał w sobie wszystkie niezbędne dla normalnego rozwoju człowieka substancje. Wybór padł na sorgo ze względu na niesamowitą biologiczną stabilność i zdolność tego gatunku zboża do przetrwania w najtrudniejszych warunkach klimatycznych.” – podała agencja Itar-Tass.

Naukowcy, wspierani przez Billa Gatesa, przekonują, że ludzkość bardzo potrzebuje „superjedzenia”. Trzy czwarte zapasów wody zdatnej do picia na świecie wykorzystuje się dla podlewania roślin, które są wykorzystywane w procesie produkcji żywności. Tymczasem wraz z ociepleniem klimatu ponoć susze będą zjawiskiem coraz częstszym i setkom milionów ludzi będzie grozić śmierć głodowa, a miliardom – brak wody pitnej. Należąca do Billa Gatesa fundacja już zainwestowała w projekt ok. 12 mln dolarów.

Mogą Cię również zainteresować