Tablet wieloplatformowy

414 odsłony

Po ostatnich premierach zdawać by się mogło, że w segmencie tabletów osiągnięto wszystko. Na szczęście firma Evolve III znalazła receptę na technologiczną nudę i tworzy slate’a, który będzie naprawdę mocną konkurencją dla najlepszych tabletów.


Tablet Evolve III Maestro został wyposażony w 10,1″ ekran (1024 x 600) z pojemnościowym panelem dotykowym obsługującym multitouch. Sprzęt będzie napędzany przez jeden z najnowszych, dwurdzeniowych procesorów Intel wchodzących w skład platformy Oak Trail. Współpracuje on z 2 GB pamięci DDR3 RAM i 32 GB lub 64 GB dyskiem SSD. Standardowe wyposażenie Evolve’a III Maestro obejmuje także moduły WiFi 802.11b/g/n, Bluetooth i modem 3G, akcelerometr, 1,3 megapikselową kamerę, dwa głośniki i 2 porty USB.

Prawdziwą siłą tabletu będą także jego wieloplatformowość i żywotność. Nowa wersja Evolve’a III Maestro będzie miała standardowo możliwość uruchomienia aż trzech systemów. Jak deklaruje producent do wyboru w ramach triple-boota będzie nie tylko popularny Windows 7 i Android lecz także MeeGo! Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli wybrać tą, która będzie dla nas najlepsza nie wspominając o tym, że na dwurdzeniowym Atomie lekkie, oparte na jądrze Linux systemy będą działać znakomicie. Kolejnym atutem tabletu jest jego czas działania na baterii – 8 godzin pod kontrolą Windows 7 i aż do 16 na systemie Android.

Niewątpliwie miłym zaskoczeniem jest jego cena. Producent za to urządzenie życzy sobie zaledwie 600 dolarów. Niestety, na wersję z platformą Intel Oak Trail trzeba będzie poczekać. Wcześniej, za 500 dolarów będzie można kupić wersję z Windows 7 i Androidem oraz Atomem N475 (1,83 GHz). Dla zainteresowanych, film prezentujący Tablet Evolve III Maestro:

Mogą Cię również zainteresować