TAK BĘDZIE NIE ZAWSZE

przez Natalia Samarec
995 odsłony

Działając w biznesie sieciowym już ponad 20 lat stwierdzam, że aby osiągać planowane rezultaty, koniecznie trzeba się bezustannie uczyć, rozwijać i pracować nad sobą. Osobiście ciągle czytam nowe książki i odświeżam w pamięci te przeczytane wcześniej, jak również regularnie biorę udział w szkoleniach, warsztatach i webinarach…

źródło: Pixabayźródło: Pixabay

Kiedy w zeszłym roku lecieliśmy razem z Pawłem do Anglii na pięciodniowy trening „Train the Trainer Intensive” wspaniałego trenera Blaira Singera, jeden z naszych znajomych ze szczerym zdziwieniem w głosie zapytał: „Po co? Ile można się szkolić? Czy tego wszystkiego jeszcze nie wiecie?” Odpowiadając na jego pytanie można by było wymieniać mnóstwo argumentów, jak na przykład: pozyskanie zupełnie nowej wiedzy, spojrzenie z innej perspektywy na to, co już wiemy i stosujemy w praktyce, poznanie ludzi sukcesu i zdobywanie bezcennego doświadczenia w komunikacji z nimi, energetyczne i emocjonalne doładowanie itd. itp.

Ale sedno jednak jest w tym, że w biznesie nie ma możliwości utrzymać się w tym samym miejscu, na tej samej pozycji, jeśli się zatrzymasz. Nawet jeśli obecnie, dziś, jesteś na szczycie.

Jeśli ciągle nie idziesz do przodu, pozostaniesz w tyle.

A najgorsze dzieje się wtedy, kiedy zaczyna Ci to odpowiadać co oznacza, że  trafiłeś do strefy komfortu. Masz wiedzę, wiele potrafisz, dużo już osiągnąłeś i nagle… zatrzymałeś się. A raczej utknąłeś. Utknąłeś i pławisz się w byłych zasługach i starych osiągnięciach. Lecz czas płynie dalej, a życie na tym się nie zatrzymuje. Kiedy nie jesteś na czasie, przysłowiowo możesz obudzić się z „ręką w nocniku”. Myślę, że w tym temacie warto będzie przytoczyć znaną, żydowską opowieść o bardzo głębokiej i pouczającej zawartości.

„U młodego człowieka o imieniu Isaak, życie nie układało się. Zwolnili go z pracy, nie miał środków do życia, żona odeszła, wielu przyjaciół odwróciło się od niego. Isaak stracił sens życia. Przygnębiony poszedł do rabina.

– Pomódl się o moją duszę! Nie widzę sensu tak dalej żyć, gdyż moje życie jest beznadziejne. Chcę się z nim pożegnać – powiedział.

– Dobrze – odpowiedział rabin. – Pomodlę się za Ciebie tylko obiecaj wykonać moją małą prośbę przed tym, jak dokonasz nieodwracalnego kroku. Wróć do domu, zrób tabliczkę z napisem „TAK BĘDZIE NIE ZAWSZE” i zawieś ją nad drzwiami wejściowymi. Po jakimś czasie w życiu Isaaka wszystko się zmieniło. Znowu poszedł do starego rabina.

– Dziękuję Ci za Twoją mądrą radę! Zrobiłem tabliczkę z napisem, powiesiłem nad drzwiami i pomyślałem, może to i prawda, że „TAK BĘDZIE NIE ZAWSZE”. Dałem sobie szansę i wszystko się zmieniło. Pogodziłem się z żoną, poznałem nowych przyjaciół, znalazłem dobrą pracę – życie jest piękne i wszystko się układa jak najlepiej! Rabin się uśmiechnął i rzekł:

– Niezmiernie się cieszę, ale mam nadzieję, że…  zostawiłeś tabliczkę nad drzwiami?”

Zachwycił mnie banalny, prosty, ale bardzo głęboki sens tej opowieści. Niezależnie od tego co się dzisiaj dzieje w Twoim życiu, niech to zdanie –„TAK BĘDZIE NIE ZAWSZE”, pomoże Ci w podjęciu prawidłowej decyzji i dokonaniu niezbędnych kroków. Nie poddawaj się, kiedy jest ciężko i nie zatrzymuj się, kiedy wszystko na obecną chwilę Ci odpowiada.

Przy okazji zapraszam Cię do poznania wartościowego sposobu na to, by zawsze móc poradzić sobie z różnymi życiowymi wyzwaniami i być pomocnym innym ludziom. Kliknij w ten link i zapisz się na najbliższy webinar, na którym poznasz proste i korzystne możliwości rozwoju własnego biznesu i usprawnienia wielu obszarów swojego życia. Rozwijaj się zawsze, bo tak będzie nie zawsze.

Natalia & Paweł SamarcowieNatalia & Paweł Samarcowie

Autorka tekstu, wspólnie z mężem Pawłem, budują swój biznes MLM w branży health & wellness. Marketingiem sieciowym zajmują się od 1996 roku. Po 4 latach działalności w biznesie na Ukrainie przyjechali do Polski, by promować te idee tutaj. Nie znając na początku ani jednego słowa w języku polskim, zbudowali piękną i skuteczną strukturę, liczącą ponad 15 000 dystrybutorów. Dziś ich struktury sukcesywnie działają w wielu krajach: Słowacja, Węgry, Austria, Czechy, Kanada, Ukraina, Polska. Są autorami uznanych systemów szkoleniowych na temat MLM, które skutecznie łączą wiedzę i codzienną praktykę. „Marketing sieciowy dał nam wszystko: spokój rodzinny, realizacje najśmielszych marzeń i pewną przyszłość naszym dzieciom. Możemy śmiało stwierdzić, że działanie w biznesie MLM to jest największy interes naszego życia!” – twierdzą Natalia i Paweł Samarec. Źródło publikacji: www.mentormlm.biz/blog/ 

Mogą Cię również zainteresować