Telewizor kontrolowany za pomocą gestów

144

Zazwyczaj, gdy potrzebujecie zmienić kanał albo zwiększyć głośność telewizora, jak na złość nie można znaleźć pilota. Rozwiązaniem takich problemów byłby sprzęt sterowany za pomocą ruchów dłoni. Panasonic wprowadza na rynek przenośny TV, który będzie spełniał taki wymóg.


Nie jest to pierwszy telewizor z technologią sterowania gestami. Jednak ten model to zdecydowanie najmniejszy jak dotąd telewizor, który można obsługiwać zdalnie, bez używania pilota. Panasonic VIERA DMP-HV200 ma wodoodporny ekran LCD o przekątnej 10,1 cala, rozdzielczości 1024×600, Wi-Fi, wejście kart SDXC oraz port USB 2.0. Sterowany za pomocą gestów ekran pozwala na zmianę kanału (przesuwając ręką w lewo lub prawo) i regulację głośności (ruszając ręką po przekątnej). Gesty są wykrywane przez dwa czujniki ruchu. Wadą sprzętu jest ich zasięg, który wynosi zaledwie 5-10 cm. Prawdopodobnie z tego powodu do telewizora dołączany jest tradycyjny pilot.

W zamyśle producenta ten niewielki telewizor może posłużyć jako kuchenny gadżet, który umili czas spędzony przy gotowaniu. Możliwość sterowania gestami jest szczególnie przydatna, gdy mamy brudne ręce. Kuchenne przeznaczenie produktu Panasonica wspiera też specjalna strona z przepisami dostępna dla użytkowników telewizora. Produkt dostępny będzie od 18 marca br. początkowo tylko w Japonii w cenie 640 dolarów.

Mogą Cię również zainteresować