Tepsa traci klientów i miliardy

przez Katarzyna Wagner
353 odsłony

Telekomunikacja Polska jest w poważnych tarapatach. Kolejne wyniki finansowe spółki są gorsze niż przewidywano. Podobno nadzieję na lepsze jutro daje „Tepsie” inwestycja w internet.

„Tepsie” wciąż nie udało się odwrócić trendu spadkowego: jak wynika z opublikowanych wczoraj danych za I kwartał 2010 roku, przychody Grupy Telekomunikacja
Polska spadły o 10,2%, a zysk netto – o 13%. Jak przypomina Wyborcza.biz, w ubiegłym roku przychody spółki spadły z ponad 18 mld zł do 16,6 mld zł, natomiast zysk – z 2,2 mld do 1,3 mld zł.

Głównym powodem kiepskich wyników jest ucieczka klientów od telefonii stacjonarnej, która generuje największe zyski. Rośnie jednak – o 6% rok do roku – liczba użytkowników szerokopasmowego internetu. Właśnie internet jest obecnie motorem napędowym firmy: w pierwszych trzech miesiącach tego roku zarobiła ona na internecie netto 285 mln zł, natomiast przychody wyniosły 3,87 mld zł.

Mimo to spółka liczy, że w średnim okresie uda jej się odwrócić ten negatywny trend, a w 2011 roku odzyska pozycję lidera na rynku komórkowym, zarówno pod względem liczby klientów, jak i przychodów. Pomóc w tym ma m.in. nowy segmentowy system taryf

Mogą Cię również zainteresować