The European Spring 2010

przez Katarzyna Wagner
1519 odsłony

Dla firmy Dr. Nona International bez wątpienia było to przedsięwzięcie historyczne. Otóż w dniach 25-28 marca 2010 roku w Zakopanem odbyło się pod hasłem „The European Spring 2010. Advanced Leadership Training” pierwsze, europejskie seminarium szkoleniowe tego MLM.

ee

Na Podhale przyjechały najprężniejsze grupy firmy z Polski, Słowacji, Austrii, Włoch i Czech. W sumie ok. 70 menedżerów. Atmosfera całego, czterodniowego szkolenia była niesamowita. Wykłady interesujące i profesjonalne, a miejsce – hotel „Stamary” w Zakopanem – przepiękne… Wszystko dzięki głównym organizatorom tego seminarium, małżeństwu Natalii i Pawła Samarec. Ci pełni charyzmy i zamiłowania do biznesu MLM liderzy są w firmie na pozycji złotych dyrektorów. Od samego początku są również członkami jedynego na świecie Klubu TOP Liderów MLM.

Szkolenie rozpoczęła swoim wystąpieniem zatytułowanym „Historia sukcesu”, gość honorowy – Halina Trojanowska, która w Dr. Nonie wypracowała pozycję diamentowego dyrektora (pozycja ta oznacza, iż lider powinien osiągać minimalny obrót na poziomie 750 000 euro miesięcznie): – Mam 60 lat. Jestem matką trójki dzieci, które również działają w Dr. Nona. Mam piątkę wnuków i myślę, że one tez będą działały w Dr. Nona. W tym biznesie zaczęłam pracować, kiedy miałam 47 lat. Nie byłam więc w tej firmie pierwsza, ale dzisiaj nie jestem ostatnia. Zanim poznałam ten biznes moje życie było w tragicznej sytuacji. Bez domu, bez męża, bez pieniędzy i bez szans na egzystencję. U nas na Ukrainie mówi się, że „jeśli jesteś na dnie, to masz tylko jedno wyjście – wypłynąć do góry”. I w tym okresie podpisałam umowę o współpracy, ale nie chciałam działać. Brakowało mi przekonania. Zaczęła pracować moja córka, Natalia. Po pół roku, kiedy nie chciało mi się nawet żyć, przyszedł do mnie mój mały wnuk i zapytał – „Babciu, a 120 dolarów mi na zabawki wystarczy?” Ja mówię – „oczywiście, tylko skąd je weźmiesz?” A on mi na to – „moja mam tyle zarobiła”. I wtedy zaczęłam się wszystkim interesować. Nauczyłam się planu marketingowego, wszystkiego o produktach, sprzedaży i zabrałam się ostro do pracy. Teraz mam piękny dom na Krymie i wszystko, czego tylko dusza zapragnie. Teraz zwiedzam świat i odpoczywam.

Po Halinie Trojanowskie, Paweł Samarec wyłożył „kawę na ławę” w postaci szczegółowego omówienia planu marketingowego firmy Dr. Nona. Mówił o możliwościach, jakie daje on menedżerom, jakie stwarza perspektywy w biznesie MLM, jaki status i dochody można dzięki niemu uzyskać: – Bogaci ludzie mówią, że aby przeżyć, trzeba pracować. Natomiast, żeby zostać bogatym, trzeba wymyśleć coś innego. Wiemy, że 80% ludzi na świecie jest zatrudnionymi pracownikami, a tylko pozostałe 20% działa w biznesie. Dlatego przejście do sfery biznesu, np. MLM, gdzie możemy za naszą pracę otrzymywać dywidendy i mieć zabezpieczenie finansowe, trzeba mieć jeden ważny szczegół. Trzeba mieć olbrzymie marzenia wychodzące poza granice bezpośredniego pojęcia „plan marketingowy”. Po prostu trzeba mieć większe marzenia, niż chęć zarobienia jakiejś określonej kwoty. Po chwili Natalia Samarec rozwinęła temat Pawła i podała konkretne wskazówki, jak można wprowadzić w życie to, o czym nadmienił Paweł.

Później to już była „ostra jazda bez trzymanki”. Na scenę ponownie wyszła Halina Trojanowska i przedstawiła siedmioletni plan działania, dzięki któremu, przy konsekwentnym jego realizowaniu, każdy menedżer Dr. Nona może osiągnąć pozycję złotego dyrektora i oczywiście cieszyć się ze wszystkich, przysługujących na tym etapie profitów. To była seria konkretnych, bezwzględnych punktów, wynikających z niczego innego, jak tylko z analizy sukcesu Haliny. To jest system.

„System przyciągania i kontakty” to tytuł wykładu, który usłyszeliśmy w wykonaniu Natalii Samarec i Magdaleny Jagieły (grup dyrektor), a „Metody pracy z potencjalnymi klientami” zaprezentowała Katarzyna Oczkowicz (dyrektor). Z kolei Lidia Kamisińska (grup dyrektor) dokładnie omówiła temat „Biznes prezentacja”, a po niej Helena Piwowarczyk (srebrny dyrektor) na przykładzie własnego systemu i doświadczeń zaprezentowała, jak powinna wyglądać organizacja i praca profesjonalnego biura.

„Narzędzia pracy: co jest konieczne na początku, co pomaga sponsorowi w pracy z nowicjuszem?” to trudne zagadnienia, które w sposób prosty i przystępny omówiła Elżbieta Gaweł (srebrny dyrektor). Po niej miał miejsce wykład drugiego gościa honorowego Macieja Maciejewskiego, redaktora naczelnego „Network Magazynu”, który za pomocą rzetelnych argumentów i faktów udowodnił, iż MLM to obecnie najlepszy model biznesu. W części o nowych mediach przekazał również liderom z Dr. Nona szereg informacji na ten aktualny temat i przekazał im impuls do szerszego zainteresowania się internetem po powrocie do domów.

– Jestem bardzo szczęśliwy z faktu, że mogę tutaj w Wami być z trzech powodów. Po pierwsze dlatego, że mam zaszczyt debiutować w wykładem dla Waszej firmy. Po drugie, Wasza firma jest z „Network Magazynem” od samego początku i czuje misję, jakie to pismo realizuje dla całej branży MLM. Wreszcie po trzecie, zaprosiło mnie tutaj Wasze najlepsze w Polsce małżeństwo, które również należy do Klubu TOP Liderów MLM – mówił Maciejewski.

Na zakończenie trzeciego dnia odbyła się elegancka, uroczysta kolacja. Wszyscy obdarowywali się prezentami, a Maciej Maciejewski z ramienia zarządu firmy, przez Emilię Konieczną i Dymitra Bululukova został mianowany honorowym liderem Dr. Nona. Ostatni dzień rozpoczął się świetnym wykładem Jozefa Fila (srebrny dyrektor) ze Słowacji. Następnie Paweł Samarec wytłumaczył, na czym w MLM polega „System pierwszych kroków”, a Natalia Samarec dała wykład zatytułowany „Sztuka prowadzenia szkoleń. System motywacji, wyróżnienia i promocje”. Po niej, o rozwoju osobowości mówiła Grażyna Byczuk (złoty dyrektor).

Na zakończenie całą imprezę podsumowała rozentuzjazmowana, przesympatyczna Halina Trojanowska, która już oficjalnie zaprosiła wszystkich na następne przedsięwzięcie – „European Spring 2011”.

Obszerny fotoreportaż z tego seminarium ukaże się już w kwietniowym wydaniu drukowanej wersji „Network Magazynu”.

Mogą Cię również zainteresować