Thermomix. O tym jeszcze nie pisaliśmy

przez Katarzyna Wagner

Przestrzenna, wygodna i funkcjonalna – to cechy idealnie zaprojektowanej kuchni. Co jeszcze cenimy sobie w pomieszczeniu, w którym spędzamy znaczną ilość naszego czasu? Z całą pewnością kompaktowość i minimalizm…

Redukujemy zbędne przedmioty po to, aby wygospodarować jak najwięcej miejsca dla domowników. Tę zasadę można przełożyć także na sprzęty kuchenne. Zamiast kilkunastu urządzeń kuchennych możemy mieć jedno – Thermomix, który posiada aż 12 przydatnych funkcji, m.in. waży, sieka, miksuje, miesza, rozdrabnia, miele, proszkuje, wyrabia ciasto, emulguje, gotuje tradycyjnie lub na parze. Oprócz szeregu funkcjonalności ładnie prezentuje się w nowoczesnej kuchni i nie zajmuje zbyt wiele miejsca. 

Firma

Thermomix to jeden z obszarów działalności grupy Vorwerk z siedzibą w Wuppertalu (Niemcy). Firma została założona w roku 1883 jako rodzinne przedsiębiorstwo, zajmuje się dystrybucją wysokiej jakości produktów w systemie sprzedaży bezpośredniej. Thermomix już od ponad 50 lat ułatwia ludziom codzienne przygotowywanie posiłków. Wyjątkowe połączenie ponad 12 funkcji w jednym urządzeniu oraz tysiące specjalnych przepisów gwarantujących przygotowanie pysznych dań zainspirowały dotąd ponad siedem milionów użytkowników na całym świecie, a w systemie sprzedaży bezpośredniej ponad 30 000 przedstawicieli na całym świecie wciąż  przeprowadza w domach klientów efektowne prezentacje, ukazujące możliwości urządzenia. Po dokonaniu zakupu klienci mogą korzystać z indywidualnego wsparcia przedstawiciela. Thermomix ma swoje przedstawicielstwa we Włoszech, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Portugalii, Polsce,  na Tajwanie, w Meksyku i Czechach. Sprzedaż w 41 innych krajach prowadzona jest za pośrednictwem lokalnych dystrybutorów.

Podobno Thermomix potrafi wszystko. Ale co?

  • Kontroluje i odmierza czas przygotowania potrawy
  • Gotuje na parze lub tradycyjnie – nawet na trzech poziomach jednocześnie
  • Precyzyjnie waży produkty i doważa w trakcie gotowania, jeśli zajdzie taka potrzeba
  • Sygnalizuje zakończenie czynności
  • Podgrzewa potrawę bez przypalania – przydatna funkcja delikatnego mieszania
  • Wyrabia ciasto na pizzę lub ciasto drożdżowe
  • Przygotowuje produkty z naturalnych składników np.  lody, masło czy jogurt
  • Sieka w kilka sekund warzywa czy owoce na sałatkę
  • Miksuje owoce  na koktajl, drinka lub napój smoothie
  • Rozdrabnia kostki lodu potrzebne do przygotowania mrożonej kawy lub innych orzeźwiających napojów.

Mogą Cię również zainteresować