Oficjalne otwarcie przedstawicielstwa Tianshi w Polsce

przez Katarzyna Wagner
1008 odsłony

Chińczycy mówią, że nie ma chorób. Dlatego Chińczycy wychodzą z założenia, że o swoje zdrowie należy dbać zanim pojawi się jakakolwiek choroba.

Dlatego Chińczycy wychodzą z założenia, że o swoje zdrowie należy dbać zanim pojawi się jakakolwiek choroba. Jak to robią Azjaci? Wykorzystują naturalne surowce roślinne, zwierzęce, minerały występujące w przyrodzie i przestrzegają specjalnej diety. Trudno jednoznacznie stwierdzić, kiedy możemy mówić o początkach medycyny chińskiej. Na podstawie odkrytych zapisków wiadomo, że istniała już w II wieku p.n.e. W Anyangu, dawnej stolicy królów dynastii Shang odkryto kości wróżebne, na których kapłani Shangów pozostawili informacje o ziołach, sposobach leczenia i diagnostyce. Na znaleziskach starożytni pozostawili m.in. informacje, że przywiązywali wagę do ziołolecznictwa, diety i ćwiczeń gimnastycznych. Chińczycy już w VII wieku n.e. umieli rozpoznawać cukrzycę, a w X wieku n.e. wprowadzili szczepionki do zwalczania chorób zakaźnych. Od tamtego czasu chińska medycyna naturalna wciąż charakteryzuje się intensywnym rozwojem. Kilkanaście lat temu, również Chińczycy zauważyli, że niedoścignionym sposobem promowania produktów i zdrowego trybu życia jest marketing sieciowy.

 

"Lecący Lew"
5 Listopada 2005 roku w Sali Koncertowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia Przedstawicielstwa Korporacji Tianshi w Polsce.

Mogą Cię również zainteresować