Tworzenie mobilnych wersji newsletterów

przez Natalia Paczóska
500 odsłony

Bardzo ważna informacja dla tych Czytelników „Network Magazynu”, którzy w swojej pracy korzystają z e-mail marketingu. Jest ich coraz więcej, a teraz mogą korzystać z usług e-mail marketingowych z możliwością automatycznego tworzenia mobilnych wersji wiadomości e-mail.

źródło: Getresponse.plźródło: Getresponse.pl

GetResponse, jako pierwszy dostawca usług e-mail marketingowych na świecie udostępnił funkcję umożliwiającą automatyczne tworzenie mobilnych wersji newsletterów. Nowa funkcja została dodana do Kreatora Wiadomości, który pozwala tworzyć zaawansowane graficznie wiadomości e-mail bez konieczności znajomości kodu HTML czy obsługi programów graficznych. – Jest to pierwszy Kreator Wiadomości na świecie, który automatycznie konwertuje wiadomość HTML do wersji mobilnej. Do tej pory mobilna wersja newslettera musiała być tworzona według specjalnej specyfikacji, lub na podstawie opracowanego wcześniej szablonu. Oznaczało to dodatkowe koszty i znacznie wydłużało czas budowania wiadomości – mówi Daniel Brzeziński, dyrektor product developmentu i marketingu w Implix (GetResponse).   

ReklamaReklama

Funkcja „drag’n’drop” pozwala z łatwością przesuwać, kopiować czy zamieniać rozmiar zdjęć i grafik. Dzięki temu wystarczy tylko kilka kliknięć, aby zbudować newsletter dopasowanydo szerokości ekranów urządzeń mobilnych. Wprowadzone zmiany można obserwować w czasie rzeczywistym na podglądzie wyświetlacza smartfona.    Użytkownicy GetResponse mogą korzystać z gotowych szablonów newsletterów lub zbudować wiadomość od podstaw. Każdy z szablonów zawiera różne warianty rozmieszczenia treści i grafik, które można przebudować dodając do nich nowe kolumny tekstu, przyciski social media i grafiki. Pozwala to zrealizować niemal każdą wizję newslettera.    – Liczba wiadomości otwieranych na urządzeniach mobilnych zwiększyła się aż o 120% w porównaniu z ubiegłym rokiem. 42% odbiorców usuwa wiadomość, której nie mogą otworzyć na smartfonie. Automatyczne tworzenie mobilnych wersji newsletterów to prawdziwa rewolucja. Teraz marketerzy mogą zbudować wiadomość mobilną w zaledwie kilka minut i nie muszą martwić się o ich poprawne renderowanie na smartfonach i tabletach działających na różnych systemach operacyjnych – dodaje Daniel Brzeziński. Z Kreatora z funkcją automatycznego tworzenia mobilnych wersji wiadomości mogą korzystać wszyscy użytkownicy GetResponse, bez dodatkowych kosztów.    

Platforma GetResponse jest produktem firmy Implix posiadającej ponad 13-letnie doświadczenie w e-mail marketingu. Z usługi korzysta obecnie ponad 300 000 klientów z blisko 183 krajów. GetResponse oferuje wiele praktycznych rozwiązań niezbędnych do prowadzenia efektywnych kampanii e-mail marketingowych z wykorzystaniem narzędzi takich jak: newslettery (ponad 300 gotowych do użycia szablonów), wiadomości automatyczne, wideo e-maile, ankiety internetowe, integracje z mediami społecznościowymi oraz rozbudowane statystyki. GetResponse oferuje również dedykowane rozwiązania dla klientów korporacyjnych. 

 

Mogą Cię również zainteresować