Ułatwienia dla klientów banków

przez Piotr Hoffmann

Banki cały czas próbują pokazać się klientom od bardziej ludzkiej strony. Niektóre zaczęły wprowadzać pomoc w zarządzaniu domowym budżetem. Klienci Meritum Banku mogą w ramach internetowego systemu transakcyjnego zrobić profesjonalną analizę budżetu.


Narzędzie do analizy prywatnych finansów „Meritum Planer” jest zintegrowane z systemem bankowości elektronicznej. Oznacza to, że program sam przyporządkuje tam, gdzie trzeba, odpowiednie dane ze stanów kont klienta i historii jego transakcji. Klienci mogą m.in. analizować strukturę swoich wydatków i dowiedzieć się, na co wydają pieniądze. Wszystkie operacje na rachunku są dzielone na kategorie, dzięki czemu klienci mogą poznać kwotę swoich wydatków na różne cele w danym okresie.

Dzięki programowi można łatwo się dowiedzieć, jak wygląda elastyczność domowego budżetu. Planer kwalifikuje automatycznie wszystkie zlecenia stałe jako stałe wydatki. Klient może też zdefiniować własne stałe wydatki. W każdej chwili można wydrukować sobie wykres, na którym widać, jaka część wszystkich wydatków to sztywne, a jaka ruchome.

Za pośrednictwem narzędzia można również zlecić systematyczne zasilanie specjalnego rachunku oszczędnościowego. „Meritum Planer” to kolejna w ostatnim czasie innowacja wprowadzona przez Meritum. Klienci banku, jako pierwsi na rynku uzyskali niedawno możliwość sprawdzenia online swojej historii w biurze informacji kredytowej. Posiadacze konta w Meritum Banku mogą także negocjować przez internet oprocentowanie lokat oraz kursy wymiany walut.

Mogą Cię również zainteresować