Unitra – cały świat w zasięgu Twojej ręki

przez Marek Wyrzychowski

Funkcjonalna i elegancka – elektroniczna opaska SmartBand U1 w prosty sposób ułatwi prowadzenie aktywnego trybu życia każdemu użytkownikowi. SmartBand U1 stanowi idealne urządzenie dla ludzi aktywnych i ceniących praktyczne rozwiązania.

SmartBand U1 jest produktem otwierającym nową kategorię asortymentu marki Unitra. – Dawna Unitra funkcjonowała jako zrzeszenie producentów i dziś wskrzeszamy tę ideę. Wprowadzając nowe produkty, dobieramy asortyment tak, aby spełniał oczekiwania klienta nie tylko w zakresie jakości, ale i innowacyjności. Marka Unitra wyraźnie wyznacza kierunek poszerzenia asortymentu. Jest nim sprzęt z kategorii Internetu Rzeczy – mówi Jakub Rutkowski, prezes zarządu Unito, posiadacza licencji marki Unitra.

Innowacja z OORT

Marka Unitra zawarła partnerstwo technologiczne z polską firmą OORT, która wspiera producentów w procesie przemiany ich dotychczasowych urządzeń w „inteligentne”.  SmartBand U1 to rezultat tej współpracy. Poprzez wykorzystanie technologii Bluetooth opaska stała się integralną częścią inteligentnego systemu OORT, pozwalając na wywoływanie dowolnej akcji w systemie.

– W praktyce oznacza to, że poprzez opaskę U1 użytkownik jest w stanie sterować oświetleniem czy ogrzewaniem funkcjonującym w ramach inteligentnego systemu OORT. Wyobraźmy sobie sytuację, w której mając na sobie opaskę U1, wychodzimy z domu, a system automatycznie zmniejsza poziom ogrzewania lub wyłącza światło, oszczędzając w ten sposób energię. Taka interakcja z urządzeniami codziennego użytku to właśnie Internet Rzeczy (IoT) – tłumaczy Radek Tadajewski, CEO w OORT.

Dla aktywnych

Elektroniczna opaska U1 pomoże użytkownikowi mierzyć jego aktywność. Dzięki aplikacji może on monitorować postawione przed sobą cele aktywności fizycznej poprzez pomiar liczby kroków, ilości spalonych kalorii czy długości przebytego dystansu. Wbudowane sensory sprawią, że osiągnięte wyniki będą widoczne w aplikacji oraz na urządzeniu. Użytkownik będzie mógł także prześledzić jakość swojego snu.

Komunikacja

U1 pozwala użytkownikowi odczytać pełną treść powiadomienia pojawiającego się na ekranie jego telefonu. W łatwy i nierzucający się w oczy sposób użytkownik odczyta tytuł wiadomości e-mail, treść SMS-a czy inne powiadomienia pochodzące z aplikacji. W dyskretny sposób opaska powiadomi także użytkownika o połączeniu przychodzącym, wyświetlając kontakt.

Codzienny asystent

Wyświetlanie komunikatów z kalendarza, planowanie aktywności czy ustawianie alarmów to tylko kilka z wielu funkcjonalności aplikacji dedykowanej dla urządzenia. Mając je cały czas przy sobie, użytkownik nigdy nie zapomni zabrać ze sobą telefonu. U1 poprzez dyskretny alarm wibracyjny przypomni o pozostawionym smartfonie.

Wzornictwo i właściwości fizyczne

SmartBand U1 to klasyczny i naturalny element biżuteryjny zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Jego uniwersalne wzornictwo i minimalistyczna forma pozwalają korzystać z niego w każdej sytuacji. Niewielki rozmiar umożliwia noszenie opaski wraz z ulubionym zegarkiem. Dzięki zwiększonej odporności na wilgoć i kurz użytkownik może swobodnie korzystać z urządzenia podczas wykonywania czynności typu: uprawianie sportu, mycie rąk czy prysznic. SmartBanda należy zdejmować jedynie podczas ładowania, pływania czy kąpieli. Zastosowany energooszczędny wyświetlacz OLED, o przekątnej 0,88 cala pozwala na pracę urządzenia przez tydzień pomiędzy ładowaniami.

Unitra|Unigo

Idea rozwoju marki Unitra w kierunku kategorii produktów Internetu Rzeczy realizowana jest przez spółkę Unito, która rozwija i wprowadza na rynek innowacyjne produkty. Spółka ta jest członkiem wspierającym Stowarzyszenia Unigo, w którym narodził się pomysł rozwoju tego typu produktów pod marką Unitra i partnerstwa technologicznego z inną polską, innowacyjną firmą – OORT. Zadaniem Stowarzyszenia jest przekuwanie Polskiej Myśli Twórczej z poziomu pomysłu w realne inicjatywy. Dzięki współpracy podmiotów w ramach Stowarzyszenia możliwa jest realizacja innowacyjnych inicjatyw, które następnie są komercjalizowane.

Dostępność

SmardBand U1 jest wprowadzany na rynek przez jednego z największych dystrybutorów akcesoriów do elektroniki użytkowej w Polsce – firmę K-Consult. Produkt dostępny jest w sprzedaży internetowej poprzez sklepunitra.pl, sklep pewex.pl oraz w kanałach tradycyjnych. Sugerowana cena produktu to 249 zł. 

Mogą Cię również zainteresować