UOKiK: odwołane imprezy

przez Tomasz Głowacki
361 odsłony

W związku z żałobą narodową w Polsce odwołano wiele wydarzeń kulturalnych i sportowych. Zdaniem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów osoby, które kupiły na nie bilety nie powinny mieć problemu z odzyskaniem pieniędzy.

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka prasowa UOKiK Małgorzata Cieloch, zwrot pieniędzy za zakupione bilety najczęściej przewiduje regulamin konkretnej imprezy. – W przypadku problemów z organizatorem, konsumentowi przysługuje możliwość dochodzenia swoich praw przed sądem na drodze cywilnoprawnej – zaznaczyła.

Możliwość taką daje art. 495 Kodeksu Cywilnego, na podstawie którego w takich sytuacjach organizatorzy muszą zwrócić pieniądze „według przepisów o bezpodstawnym wzbogaceniu.”

W związku z żałobą narodową w całym kraju odwołano szereg imprez sportowych.
Jednym z przykładów jest prestiżowy Turniej „Final Four” Euroligi siatkarzy z udziałem czterech zespołów. Miał się odbyć w sobotę i niedzielę w Łodzi. Bilety kosztowały od 50 do 180 zł. Sprzedano ich po 11 tys. na każdy dzień, w tym po 1 tys. kibicom zagranicznym. Klub PGE Skra Bełchatów, organizator turnieju poinformował, że bilety zachowują ważność – podała „Gazeta Prawna”.

Ponadto w weekend nie odbyły się również wydarzenia kulturalne, zamknięto kina i teatry. Filharmonia Narodowa odwołała wszystkie koncerty do końca tygodnia. Zgodnie z informacjami przedstawicieli filharmonii, bilety na odwołane koncerty można zwrócić i otrzymać zwrot pieniędzy.

Mogą Cię również zainteresować