VIII Spotkanie Klubu TOP Liderów MLM

przez Katarzyna Wagner
560 odsłony

Wtorek, 28 czerwca 2011 r. był dniem kolejnego już spotkania członków Klubu Top Liderów MLM. Tym razem, miejscem klubowych obrad było Centrum Konferencyjne WILCZA przy Wilczej 9 w Warszawie.

ee

Obrady rozpoczęły się przedstawieniem przez redaktora naczelnego „Network Magazynu” Macieja Maciejewskiego i prezesa Klubu TOP Liderów MLM Mieczysława Brzezickiego obecnej sytuacji pisma branżowego „Network Magazyn” w świetle dotychczasowej współpracy z innymi podmiotami. Obaj panowie mówili m.in. o powodach, które doprowadziły do rozwiązania GRUPY MLM (skupiającej portal Suportio, „Network Magazyn”, Lider Sklep i platformę telekonferencyjną Vidnet). To ciekawe w swoich założeniach przedsięwzięcie, powołane do istnienia w ubiegłym roku, nie wytrzymało niestety próby czasu i przestało istnieć 19 maja 2011 roku. No cóż, po raz kolejny już sprawdziły się słowa Petera Druckera: „W biznesie jak w życiu, pewna jest tylko zmiana.”

Kolejnym punktem spotkania była autoprezentacja kandydatów do Klubu Top Liderów. Grono członków tej elitarnej grupy powiększyli liderzy ze struktury menadżerki nagrodzonej przez Prezydenta RP za wkład w promowanie branży MLM wśród młodzieży, a także tegorocznej laureatki III edycji Polish National Sales Awards – Bogumiły Sroki z Forever Living Products. Nowo przyjęci do klubu członkowie z jej nader silnej ekipy to Maria i Jacek Bartkowiakowie, Wiesława i Adam Spyra oraz Urszula Zyskowska. Do grona Klubu Top Liderów MLM wstąpił również Jarosław Łuczak reprezentujący firmę FM GROUP, laureat tegorocznego konkursu PNSA. Należy dodać, że przed samym spotkaniem, jako członka honorowego, przyjęto również w szeregi klubu Katarzynę Skibę z Koła Naukowego Inwestor, działającego przy Uniwersytecie Gdańskim w Sopocie, z którym klub nie dawno podpisał umowę o stałej współpracy.

Przyjęto również rezygnacje osób, które z różnych powodów zdecydowały się na rozstanie z klubem. Wśród nich są: Kamila Molińska, Piotr Jabłoński, Agnieszka Jędraszczyk. Po burzliwej dyskusji na temat profesjonalizmu, rzetelności i etyki pracy w MLM z członkostwa w klubie zrezygnował Jan Brykczyński. Po głosowaniu obecnych w trakcie spotkania liderów, Marek Prucnal z EuCO został zawieszony w członkostwie na czas wyjaśnienia jego obecnej sytuacji biznesowej, a Jacek Dudzic został usunięty z klubu za nadmierną abscencję.

Minął kolejny rok istnienia i działalności Klubu Top Liderów MLM, a z nim kadencja wybieranego na rok zarządu. Po krótkich wyborach prezesem pozostał Mieczysław Brzezicki, funkcję skarbnika objęła Natalia Ryńska, obowiązki pisarza przypadły Dorocie Augustyniak-Madejskiej, a Przewodniczącą Sądu Koleżeńskiego została wspomniana już Bogumiła Sroka. Nastąpiła też drobna korekta jeśli chodzi o kierowników poszczególnych sekcji regionalnych klubu. Teraz sprawa ma się tak:

1. Sekcja Zachodnio-Pomorska: Szymon Turno z Flavon Polska.

2. Sekcja Centralna – Jacek Bartkowiak z FLP.

3. Sekcja Małopolska – Paweł Samarec z Dr Nona (a do pomocy dołączyła) Grażyna Polańska z Colway.

4. Sekcja Śląska – (jak dotychczas, prężnie działający) Mirosław Horodecki z Akuny (a do pomocy dołącza) Marian Polok z ACN.

Aktualny skład Klubu TOP Liderów MLM znajduje się w tym miejscu. Po przerwie obiadowej TOP Liderzy spotkali się jeszcze na dwie godziny aby wysłuchać dwóch arcyciekawych wystąpień. Pierwszy wykład poprowadził uznany mówca motywacyjny, wykładowca na prestiżowych uczelniach (m.in. w Szkole Głównej Handlowej), twórca słynnego szkolenia „Podróż Bohatera”, autor bestsellerów „Legalny Doping Emocjonalny” i „Pokaż na co Cię stać” – Mariusz Szuba.

Jego domeną stało się uczestnictwo w różnego rodzaju sportach ekstremalnych, dzięki czemu jeszcze bardziej – jak twierdzi – rozwija inteligencję emocjonalną. Siada w fotelu pilota w samochodzie rajdowym na odcinkach specjalnych, skacze ze spadochronem z wysokości czterech tysięcy metrów i wchodzi na najwyższe reje „Daru Młodzieży” podczas sztormu. Za sprawą tych wyczynów śmiało można by nazwać go „Mariuszem Ekstremalnym”.

Podczas swojego wystąpienia przedstawił słuchaczom Poziomy Wartości Gravesa.
To jeden ze sposobów lepszego poznania człowieka, zrozumienia jego zachowań, sposobu myślenia i podejmowania decyzji. Wiedza ta ułatwia poznanie potrzeb ludzi, a dzięki temu, tak ważną w pracy każdego networkera komunikację. Dzięki znajomości Poziomów Wartości Gravesa osobowość człowieka staje się zdecydowanie bardziej zrozumiała.

Kolejnym wykładowcą podczas tego spotkania, była Iwona Majewska-Opiełka.
To prekursorka i jedna z najciekawszych postaci ruchu rozwoju potencjału człowieka w Polsce. Osoba niezwykle charyzmatyczna, inspirująca do działania i szalenie entuzjastyczna. Jest współzałożycielką Akademii Sukcesu w Chicago. Wykorzystując wykształcenie, osobiste doświadczenia i najnowsze ustalenia psychologii pozytywnej stworzyła spójną koncepcję rozwoju ludzi i organizacji, dostosowaną do polskich realiów i mentalności, którą nazwała logodydaktyką. Jest psychologiem, specjalistą w zakresie kierowania ludźmi, mentorem, coachem i doradcą, autorką wielu cennych książek (m.in. „Droga do siebie”, „Ku doskonałości”, „Akademia Sukcesu”, „Umysł lidera”, „Korepetycje z sukcesu”, „Wychowanie do szczęścia”, „Sukces firmy”, „Sprzedaż i charakter”, „Agent pozytywnej zmiany”). To jej zawdzięczamy przetłumaczenie na j. polski książki nazywanej biblią współczesnego człowieka, czyli „7 nawyków skutecznego działania” Stephena R. Coveya. Jest założycielką firmy szkoleniowej ASDIMO – Akademia Skutecznego Działania Iwony Majewskiej-Opiełki.

Fragmenty jej arcyciekawego wykładu, który umiejętnie wpasowała w realia sprzedaży bezpośredniej i marketingu sieciowego, niebawem będzie można obejrzeć na naszym portalu w postaci filmu.

Mogą Cię również zainteresować