Warto czerpać z doświadczenia przedsiębiorców odnoszących sukcesy

przez Maciej Maciejewski
558 odsłony

Dla młodych osób myślących o rozpoczęciu prowadzenia własnej firmy powinno być ważne podpatrywanie przedsiębiorców doświadczonych, odnoszących sukcesy. „Możemy odpowiedzieć na wszystkie ich pytania i wskazać najlepsze drogi rozwoju” – przekonuje Beata Drzazga, motywator, inspirator, doradca biznesowy.

źródło: Pixabay

Przedstawiciele świata biznesu często goszczą – jako mentorzy czy doradcy biznesowi – na konferencjach kierowanych do młodzieży i studentów. Takim spotkaniem jest na przykład przedsięwzięcie „Our Future Forum” – największe wydarzenie edukacyjne w Polsce, które regularnie przyciąga ponad 1000 uczestników – zdolnych i ambitnych młodych osób z kraju i zagranicy.

– Występuję tam jako przedsiębiorca, który prowadzi kilka firm. Młodzi ludzie chcieli poznać moją historię, dowiedzieć się jakimi etapami tworzyłam biznes – komentuje Beata Drzazga, motywator, inspirator, doradca biznesowy.

Ekspertka zauważa, że pytania zadawane przez młodych ludzi mogą wydawać się proste, a odpowiedzi na nie – oczywiste. Tymczasem dla pokolenia przyszłych przedsiębiorców są to problemy nowe.

– Życie jest pełne zmian, a co dopiero prowadzenie firmy. Zawsze powtarzam, że należy nastawić się na zmiany i zrozumieć, że wszystko będzie się zmieniało, a praca polega na tym, żeby odpowiednio do tych zmian podchodzić i je akceptować – wyjaśnia Beata Drzazga.

Ekspertka przekonuje, że jest jej łatwo udzielać porad i odpowiadać na pytania, ponieważ w biznesie działa od ponad 23 lat. Podkreśla, że swoje doświadczenia musiała zdobywać sama, metodą prób i błędów. Zatem dziś cieszy się, że może swoimi przemyśleniami wesprzeć młodych ludzi myślących o prowadzeniu własnej firmy.

– Dla młodzieży na pewno jest imponujące, że my, ich doświadczeni koledzy, mamy duże biznesy, działamy międzynarodowo, ale istotniejszy jest chyba fakt, że opowiadamy im jak osiągnęliśmy sukces. Tutaj bardzo ważne jest, aby mieć od kogo brać przykład. Edukacja jest najważniejsza. W każdej dziedzinie – podsumowuje Beata Drzazga.

Mogą Cię również zainteresować