Warto zmieniać otoczenie w pracy

przez Barbara Prange

„Każda zmiana otoczenia ma wpływ na naszą produktywność. Ludzki mózg jest niezwykle wrażliwy na zmiany otoczenia i jak każdy adaptujący się organ, musi reagować na to, co się dzieje na zewnątrz. Warto zmieniać wygląd otoczenia w miejscu pracy – zarówno dla produktywności, jak i dla mentalnej przygody” – mówi Miłosz Brzeziński, konsultant, interpretator zjawisk psychologicznych w biznesie.

źródło: Flickr.comźródło: Flickr.com

Powołując się na badania prowadzone m.in. przez Richarda Wisemana z Uniwersytetu w Hetfordshire, Brzeziński twierdzi, że człowiek widząc sam siebie jako aktywnie dokonującego zmian w otoczeniu, zaczyna uznawać się za bardziej kreatywnego, otwartego na nowości, odpowiedzialnego i staje się pewniejszy siebie.

Przez ponad miesiąc, do 9 sierpnia, trwa akcja „Eden – przyjemniej w pracy”, której celem jest uświadomienie, jak ważne jest otoczenie, w którym pracujemy,  a także czas i miejsce na odpoczynek. Akcja Eden Springs to seria artykułów i wideoreportaży na ten temat, a także konkurs, w którym można puścić wodze fantazji. To, w jaki sposób, gdzie i czy w ogóle odpoczywamy w pracy, ma ogromny wpływ na jej jakość, na naszą kondycję, efektywność i motywację do działania. W krajach zachodniej Europy przestrzeń do relaksu oraz w pełni wyposażona przestrzeń socjalna są niemal standardem, tymczasem w Polsce to wciąż rzadkość. Warto więc pozytywnie stymulować polskich pracodawców do tego, by również i w tym aspekcie rozumieli potrzeby swoich pracowników i tworzyli specjalne miejsca odpoczynku w firmach.

Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie pracy na temat: „Twoje wymarzone miejsce do relaksu i odpoczynku w pracy”. Odpowiedź może mieć formę tekstu, zdjęcia lub grafiki. Nagrodzone będą prace, które zdobędą jak największą liczbę głosów internautów – użytkowników portalu Onet.pl. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.eden.onet.pl oraz www.eden.pl.

Mogą Cię również zainteresować