Wielodotykowy ekran i stół w jednym

przez Marek Wyrzychowski
115

Firma MMD, producent i dystrybutor monitorów LCD oraz wyświetlaczy public signage marki PHILIPS, poinformowała o wprowadzeniu na polski rynek nowej oferty wielodotykowych wyświetlaczy z serii BDT.

Nowa seria obejmuje blisko 30 produktów, wśród których znajdziemy totemy, kioski, stoły dotykowe o przekątnych ekranu równych od 32 do 65 cali. Większość produktów pozwala na jednoczesną interakcję kilku użytkowników, ponieważ posiada do 32 punktów dotykowych. Spośród modeli z serii BDT wyróżnia się podświetlony krawędziowo diodami LED model BDT5530EM, który może pełnić zarówno funkcję ekranu, jak i stołu dotykowego. Dzięki technologii wykrywania dotyku wykorzystującej podczerwień, 55 calowy monitor może być jednocześnie dotykany w 32 miejscach.

PHILIPS BDT5530EM wyświetla obraz w rozdzielczości 1920×1080 (FullHD) o maksymalnej jasności 450 cd/m2 oraz współczynniku kontrastu wynoszącym 4000:1. Typowy czas reakcji wyświetlacza to 6,5 ms. Model ten charakteryzuje się bardzo szerokimi kątami widzenia równymi 178° zarówno w pionie, jak i w poziomie. Dzięki szeregowi złączy, m.in. VGA, HDMI, DVI-D, USB czy RS232, do ekranu można podpiąć jednocześnie projektor, komputer i inne urządzenia. Monitor wyposażony jest również w dwa głośniki o mocy 12 W każdy. Sprzęt może służyć jako ekran dotykowy zawieszony na ścianie zgodnie ze standardem VESA.

Dzięki dołączonym do zestawu 8 centymetrowym nóżkom można go łatwo zmienić w dotykowy stół. Wyświetlacz przystosowany jest do pracy 24/7, niezależnie od tego, czy służy jako ekran do prezentacji produktów w sklepie, stół do jednoczesnej gry kilku użytkowników czy jako pomoc w prowadzeniu lekcji w szkole. Ekran wyposażony jest w czujnik AmbientLight, który dostosowuje jasność wyświetlacza do oświetlenia zewnętrznego oraz czujnik, dzięki któremu po przekroczeniu krytycznej temperatury sprzętu automatycznie uruchamiają się chłodzące je wentylatory. Monitor współpracuje z większością oprogramowania służącego do obsługi wielodotykowych wyświetlaczy.

Mogą Cię również zainteresować