Wódka w pigułkach

przez Tomasz Głowacki
631 odsłony

Wiadomo nie od dziś, że Rosjanie w piciu wódki są potęgą i basta! Jednak nasi wschodni sąsiedzi posunęli się w dziedzinie branży alkoholowej krok dalej od wszystkich. Przemienili wódkę w ciało stałe, a dokładniej w tabletkę.

Naukowcom z Rosji udało się zamknąć procenty w małych kapsułkach. Jak podaje niezawodny portal Gadżetomania.pl nowym produktem są już zainteresowane gorzelnie z całego świata.


Za wynalazkiem stoi Jewgienij Moskałow – profesor Politechniki Petersburskiej. Metoda otrzymywania pastylek wydaje się banalnie prosta. Należy dodać alkohol do roztopionego wosku. Gdy całość ostygnie w wosku zostają molekuły wódki. Wtedy wystarczy podzielić alkoholową masę i otrzymamy bardziej poręczną formę „znieczulacza”. Cały proces został już opatentowany – czytamy na portalu.

Testy były przeprowadzane na 96% spirytusie, jednak temu samemu procesowi można poddać dowolny rodzaj alkoholu. Jednym problemem jest woskowy smak „lekarstwa”. Tutaj do akcji wkraczają gorzelnie, które będą dodawać substancje smakowe, „aby wódka była wódką”.

Wódka w pigułkach to same zalety: łatwiejszy transport, przetrzymywanie, a także sprawdzanie ilości łykniętego alkoholu. Jedyne co może teraz sprawić kłopot… to pytanie: czym zagryzać owe wystrzałowe tabletki?

Mogą Cię również zainteresować