Wojciech Scheffs – najlepsza mowa biznesowa 2015

przez Maciej Maciejewski

Podczas piątej edycji Festiwalu Inspiracji, którego „Network Magazyn” był patronem medialnym, Wojciech Scheffs budujący swój biznes MLM w oparciu o współpracę z FM GROUP, zajął pierwsze miejsce w konkursie na najlepszą mowę biznesową 2015 roku.

Wojciech Scheffs & Grzegorz TurniakWojciech Scheffs & Grzegorz Turniak

27 sierpnia br. w warszawskim teatrze Palladium, podczas piątej edycji Festiwalu Inspiracji – jednego z najciekawszych i największych wydarzeń w przestrzeni rozwoju osobistego – Wojciech Scheffs z firmy FM GROUP zajął pierwsze miejsce w konkursie na najlepszą mowę biznesową 2015 roku. Wczoraj udało nam się porozmawiać ze zwycięzcą tego prestiżowego konkursu:

Maciej Maciejewski: Skąd pomysł, aby wystartować w konkursie na najlepszą mowę biznesową roku 2015?

Wojciech Scheffs: Udział w konkursie na przemówienie biznesowe podczas Festiwalu Inspiracji był dla mnie próbą sił. Startując w tym projekcie chciałem sprawdzić, czy publiczność chce słuchać o tym, co mam do powiedzenia. Nie myliłem się. Słuchacze chcą poznać historię człowieka, który wziął życie we własne ręce i zarządza nim tak, jak zawsze tego pragnął. Stojąc na scenie utwierdziłem się jeszcze bardziej w przekonaniu, że droga przedsiębiorcy, którą wybrałem, jest dobra.

Maciej Maciejewski: Jak przebiegały eliminacje?

Wojciech Scheffs: Podczas eliminacji trafiłem do pierwszej trójki najlepszych mówców. Czułem, że tak będzie. Od samego początku eliminacji bardzo wierzyłem w siebie i we własne umiejętności przemawiania. I uwaga! Mówiłem o tym co dotyczy bezpośrednio mnie, mówiłem od serca – to mój sposób na sukces. Do tego wystąpienia przygotowywałem się tak naprawdę każdego dnia w swoim biznesie MLM. Wielokrotnie z moimi partnerami biznesowymi z grupy Rentierzy.FM ćwiczymy wystąpienia publiczne. Za każdym razem uczestniczę w szkoleniach tygodniowych i to właśnie MLM i grupa Rentierzy.FM dała mi umiejętność swobodnego i prawdziwego występowania na scenie.

Wojciech ScheffsWojciech Scheffs

Maciej Maciejewski: Co czułeś w ferworze eliminacyjnej walki z konkurencją?

Wojciech Scheffs: Podczas eliminacji i w finale czułem ekscytację wymieszaną z wiarą w siebie. Bo nikt tak nie wierzy we mnie, jak ja sam. Wielokrotnie silna wiara we własny potencjał doprowadziła mnie na podium i do wysokich wyników w pracy. Wiara we własne umiejętności to kolejny klucz do moich sukcesów. Gdy wychodzę na scenę to mówię o tym, na czym się znam, o tym co doświadczyłem i przeżyłem. To wszystko płynie z doświadczenia i serca. Jestem prawdziwy i wierzę w siebie. Wiem, że ludzie, którzy podążają tą samą drogą maja takie same wyniki w swoim życiu. Znam wiele takich osób.

Maciej Maciejewski: A kiedy już się dowiedziałeś, że zająłeś pierwsze miejsce… jak to jest?

Wojciech Scheffs: Gdy wygrałem, czułem się świetnie. Jeszcze bardziej utwierdziłem się w przekonaniu, że miejsce, w którym się teraz znajduję w moim życiu i ludzie, którzy na co dzień mnie otaczają, są dla mnie najlepszym środowiskiem rozwoju i wpływają na mnie tak, że nie boję się iść śmiało na szczyt i stanąć na podium. Mierzę wysoko i osiągam sukcesy. Bo KTO MI ZABRONI?

Maciej Maciejewski: Gratuluję i dziękuję za rozmowę.

Poprzez ten konkurs Stowarzyszenie Profesjonalnych Mówców promuje wysoką jakość komunikacji w biznesie ze szczególnym naciskiem na prezentacje publiczne oraz umożliwia mówcom zaprezentowanie swoich umiejętności. Konkurs już na stałe wpisał się w harmonogram Festiwalu Inspiracji. To była już jego trzecia edycja. Zwycięzca konkursu otrzymał zaproszenie do pełnowymiarowego wystąpienia na przyszłorocznym Festiwalu Inspiracji, a wszyscy finaliści zostali zaproszeni do Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców. 

Mogą Cię również zainteresować