Wolność w szybkich sieciach

przez Marek Wyrzychowski

Firma Wel.com, dystrybutor modemów i akcesoriów do mobilnego Internetu, zaprezentowała modem Sierra Wireless AirCard 310U, który zapewnia szybki i bezpieczny sposób dostępu do sieci internetowej.

Urządzenie będzie działać w zasięgu i technologii wszystkich operatorów komórkowych. Dzięki niemu można sprawdzić pocztę email, uczestniczyć w wideokonferencji, korzystać z korporacyjnego systemu informatycznego lub po prostu zapłacić rachunki przez internet.


Sierra Wireless AirCard 310U to urządzenie w postaci klucza USB, będące drugą generacją modemu, przeznaczonego dla sieci HSPA+ i wspierającego prędkości pobierania do 21 Mbps i wysyłania 5,76 Mbps. Wsteczna kompatybilność ze starszymi generacjami sieci pozwala korzystać z modemów w sieciach opartych o technologie GSM oraz HSPA dowolnego operatora. Dzięki temu łatwo uniknąć opłat za dostęp do sieci WiFi w hotelach czy na lotniskach. AirCard 310U ułatwia także łączność z internetem z dużą prędkością w zatłoczonych miastach. To doskonały sposób na mobilną pracę w samochodzie, pociągu czy podczas wizyty u kontrahentów.

Urządzenie zostało wyposażone w oprogramowanie Sierra Wireless AirCard Watcher, które za pomocą jednego kliknięcia umożliwi połączenie z siecią, a automatyczne aktualizacje oprogramowania pozwolą cieszyć się najszybszym i niezawodnym dostępem do sieci. Mechanizm plug and play w ciągu mniej niż dwóch minut przeprowadzi szybką i bezproblemową instalację urządzenia bez użycia zewnętrznych nośników optycznych.

Mogą Cię również zainteresować