Wracają hotele na godziny

przez Tomasz Głowacki
477 odsłony

Nastają lepsze czasy dla turystów, którzy podczas podróży potrzebują się zatrzymać na kilka godzin w wybranym hotelu. Dzięki sieci Comfort-Express w Polsce znowu można wynajmować pokoje hotelowe na godziny.


Jak podaje „Gazeta Prawna” na razie z takiej możliwości mogą skorzystać jedynie osoby podróżujące po wschodniej części kraju. Hotele Comfort-Express działają bowiem jedynie w Szypliszkach pod Suwałkami oraz w Białymstoku. Niebawem jednak ma ruszyć kolejny pod Opolem przy stacji Shell.

– W ciągu roku ma zostać wybudowanych 12 nowych obiektów. Połowa z nich powstanie w sąsiedztwie stacji paliw marki Shell i Orlen – wyjaśnia gazecie Wioletta Kastrau reprezentująca Comfort-Express. Za 100 mln zł hotel tej sieci zostanie wybudowany również we Wrocławiu.

Pod koniec lat 90 możliwość wynajęcia pokoju na godziny proponowały Grand Hotel w Warszawie oraz jeden z łódzkich hoteli państwowych. Wtedy taka oferta nie cieszyła się zainteresowaniem. Ale teraz ma być inaczej. Dzięki infrastrukturze. Szczególnym zainteresowaniem mają się cieszyć hotele usytuowane przy głównych szlakach komunikacyjnych czy w okolicy głównych dworców.

Średnia cena wynajmu pokoju na dobę w hotelu o standardzie ekonomicznym, a więc w takim, jaki proponuje Comfort-Express, kosztuje od 120 do 140 zł w mniejszym mieście i powyżej 150 zł w największych aglomeracjach.

Mogą Cię również zainteresować