Your Akuna Medical Day

przez Katarzyna Wagner
4577 odsłony

Your Akuna Medical DayKatarzyna Wagner 20 października 2007 roku w wiślańskim hotelu Gołębiewski byliśmy na seminarium "Your Akuna Medical Day" zorganizowanym przez firmę Akuna Polska Sp. z o.o.

Seminarium "Your Akuna Medical Day" rozpoczęli panowie dr Jan Sarna i Jacek Sekuła z zabrzańskiej Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii, którzy przedstawili najważniejsze informacje dotyczące budowy Polskiego Sztucznego Serca (PSS). Poruszyli również temat współpracy i sponsorowania tego projektu przez firmę Akuna Polska Sp. z o.o.

 

W zdrowym sercu, zdrowy duch

– Nasza fundacja powstała 16 lat temu po to, aby konstruować, tworzyć i wdrażać do praktyki klinicznej te metody ratowania życia, które są najnowsze i te, które mogą stanowić o tym, że nie tylko pacjenci będą zdrowsi, ale i polska nauka stanie się znacząca w hierarchii ośrodków naukowo-badawczych. Zaczynaliśmy od zera. Teraz mamy unikatowy w skali świata Instytut Pracy Serca, zrealizowaliśmy kilkanaście istotnych programów badawczych, zastosowaliśmy ponad dwa tysiące zastawek serca, ponad dwustu pacjentów ma wszczepione nasze sztuczne komory wspomagania serca – powiedział dr Jan Sarna..

– Prowadzimy intensywne prace nad polskim sztucznym sercem. Z tych wszystkich sukcesów możemy cieszyć się tylko dzięki zewnętrznemu zasilaniu finansowemu, a Akuna jest sponsorem strategicznym naszej fundacji. Nawet nie chcę myśleć o tym co by było, gdyby nie Wasza pomoc – dziękował Jacek Sekuła z zarządu FRK.

Firma jak organizm

Następnie na scenie pojawił się dr Jaromir Bertlik, który poruszał tematy związane ze zdrowym trybem życia. Mówił, jakie są podstawowe przyczyny schorzeń, radził jak im zapobiegać i co robić, aby człowiek każdego dnia czuł się dobrze oraz jak ważne w dzisiejszych czasach jest dla ludzi wspomaganie organizmu suplementami.

Mogą Cię również zainteresować