Zabezpieczenie firmowych komputerów

przez Maciej Badowski

Bezpieczeństwo komputerowe wraz z rozwojem informatyki staje się coraz większym priorytetem w działaniu przedsiębiorstw. D-Link i Home.pl wspólnie zrealizowały badanie na temat stanu zabezpieczeń komputerów firmowych w Polsce.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

Dane z przeprowadzonych badań stały się podstawą dedykowanego raportu przygotowanego i opublikowanego przez serwis Webhosting.pl. W badaniach „Komputery w firmach” w ramach D-Link Technology Trend główny nacisk położono na bezpieczeństwo. Jak przedsiębiorstwa planują o nie dbać w przyszłości, jakie do tej pory miały problemy i czego się obawiają? Wyniki badania przeprowadzonego przez Millward Brown SMG/KRC wzbudziły wiele wątpliwości co do ogólnej kondycji bezpieczeństwa komputerowego w polskich firmach.

Wnioski płynące z raportu niestety nie są optymistyczne. Pomimo powszechnego stosowania podstawowych zabezpieczeń w postaci zapór ogniowych i aplikacji antywirusowych, to jednak często przedsiębiorstwa są bezradne wobec skali i różnorodności ataków przeprowadzanych przez cyberprzestępców. Z raportu wynika, że blisko 40% badanych firm doświadczyło utraty danych. Oprócz wyników badań, raport zawiera wnikliwe analizy wielu zagrożeń, na jakie narażone są firmowe sieci komputerowe i użytkownicy domowi oraz wskazówki, jak z takimi zagrożeniami sobie radzić. Znajdują się w nim również prognozy specjalistów odnośnie bezpieczeństwa IT. Raport można pobrać bezpłatnie ze strony Webhosting.pl.

Mogą Cię również zainteresować