Zawody za dobre pieniądze

Serwis internetowy Walletpop.com przyjrzał się mało popularnym zawodom, które dostarczają ich pracownikom niespotykane gdzie indziej płace. Są to dość ekstremalne i nieznane na świecie zawody, ale wbrew pozorom okazały się całkiem nieźle płatnymi profesjami.


Shot girl – to młode kobiety pracujące za barem i rozlewające klientom
alkohol. To praca, która na Manhattanie w USA daje dochód w wysokości od 300 do 600 dolarów za noc. To płacowy fenomen opisany ostatnio w długim reportażu przez dziennik „The Wall Street Journal”.

Kucharz na okręcie podwodnym – w Australii kucharz na okręcie podwodnym, który ma minimum sześć lat doświadczenia, zarabia rocznie około 187 000 USD. To więcej niż młodszy admirał.

Nurek (perły) – nurek, który schodzi na dno w poszukiwaniu pereł to zawód niebezpieczny, ale też bardzo dobrze płatny. Za jeden dzień takiej pracy w Australii można dostać 1 216 USD.

Nurek (ropa i gaz) – to podobna profesja do poławiacza pereł, ale w innej branży. Tacy nurkowie pracują na platformach wiertniczych, schodzą pod wodę by uszczelniać rury i szyby wiertnicze. Zarabiają średnio 80 000 USD rocznie.

Sommelier – to osoba doświadczona, która perfekcyjnie dobierze ofertę
win w restauracji i podpowie kelnerom, w jakich kieliszkach, które wino podawać. To bezcenna osoba, choć jego praca kosztuje. Konkretnie od 80 000 do 160 000 USD rocznie.

Łowca nagród – to bardzo niebezpieczna praca dla silnych i odważnych mężczyzn. „Bounty hunter” wkracza do akcji, jeśli oskarżony wpłaci kaucję, wyjdzie z więzienia, a następnie postanowi opuścić miasto. Łowca ma dopaść takiego uciekiniera i przyprowadzić z powrotem przed oblicze sprawiedliwości, za co może zainkasować 10-45% z sumy wpłaconej jako kaucja. Takich facetów często grywał w filmach Clint Eastwood.

Biały haker – „Biały haker” w przeciwieństwie do złych hakerów jest cennym nabytkiem dla wielu dużych koncernów. Jego robota polega na znajdywaniu w informatycznym systemie luk, które może wykorzystać na przykład konkurencja. „Biały haker” włamuje się więc do systemu swojej firmy po to, by ktoś inny nie mógł tego zrobić. Taki spec może zarabiać nawet 123 000 USD rocznie.

Aktor dubbingowy – nawet nikomu nieznany artysta może zarabiać na podkładaniu swojego głosu w bajkach i reklamach nawet 80 000 USD rocznie. Jest jednak jeden konieczny warunek – trzeba mieć naprawdę dobry głos.

Mogą Cię również zainteresować