ZionEyez – „społecznościowe” okulary

84

Producenci okularów Eyez zapowiadają rewolucję na skalę światową. Obietnice są bardzo, ale to bardzo zachęcające. Jednak czy faktycznie zostaną spełnione?


Eyez mają być rewolucją w sieciowych kontaktach społecznościowych. Okulary będą nagrywały materiał w rozdzielczości 1080p do wbudowanej pamięci o pojemności 16 GB. Dane będzie można następnie zgrać do komputera przez Micro USB albo Bluetooth. Jednak zgrywanie 16 GB przy pomocy Bluetooth może zająć dość dużo czasu. Możliwa będzie też synchronizacja z iPhonem lub telefonami wyposażonymi w system Android.

Jak zapowiada Brent Burroff z firmy ZionEyez dzielenie się własnymi doznaniami w sieci nie będzie już polegało na aktualizowaniu statusu i kilku zdjęć, ale na wrzuceniu długiego dziennika w postaci filmu HD. Oprócz tego okulary mają mieć różnokolorowe wymienne, mocno lub słabo przyciemniane szkła. Bateria pozwoli na 3 godziny nagrywania. Problem w tym, że producent nie podaje absolutnie żadnej informacji o dacie premiery, cenie czy bardziej konkretnych specyfikacjach technicznych. Nie wiadomo nawet, czy istnieje prototyp tego urządzenia.

Mogą Cię również zainteresować