Zjawiskowy ekran dotykowy

W erze powszechnie stosowanych ekranów dotykowych obserwujemy nieustający wyścig. Cały czas jesteśmy zasypywani co raz to nowszymi rozwiązaniami. Nowe urządzenie o nazwie Light Touch oferuje wszystkie możliwości ekranu dotykowego tyle, że bez konieczności dotykania ekranu.


Firma Light Blue Optics zdecydowała się wypuścić na rynek urządzenie wyświetlające obraz ekranu na dowolnej powierzchni. Nie byłoby w tym nic zadziwiającego, ponieważ projektory multimedialne funkcjonują na rynku od dawna, gdyby nie fakt, że wyświetlanym obrazem możemy manipulować w taki sam sposób, jak robimy to za pomocą ekranu dotykowego.

Producent zapewnia, że zastosowania urządzenia są bardzo wszechstronne, od nawigacji w systemie operacyjnym poprzez wprowadzanie tekstu, proste rysowanie, a na grach kończąc. Projektor powstał na bazie technologii HLP-Holographic Laser Projection. Dzięki temu mamy możliwość wyświetlania obrazu na 10 calach powierzchni w rozdzielczości WVGA. Należy przy tym pamiętać, że jest to przestrzeń, którą możemy modyfikować za pomocą prostego ruchu ręki. Dla zainteresowanych film przedstawiający możliwości tego urządzenia:

Mogą Cię również zainteresować