Zmiany na serwisie YouTube

przez Maciej Badowski
873 odsłony

Najbardziej znany serwis internetowy do publikacji filmów YouTube wychodzi ku oczekiwaniom swoich użytkowników. Lada moment będzie można na niego przesyłać i zamieszczać filmy dłuższe niż dotychczas.


Od czwartku maksymalna długość filmu załadowanego w serwisie zwiększy się z 10 do 15 minut. Do tej pory było to zarezerwowane dla „partnerów” portalu, takich jak dystrybutorzy filmowi, wytwórnie płytowe i powiązani z nimi artyści.

Menedżer odpowiedzialny za zarządzanie filmami w serwisie – Joshua Singel, tłumaczy decyzję dopracowaniem systemu Content ID oraz innych narzędzi dla właścicieli praw autorskich. Content ID daje im kontrolę nad materiałami, do których posiadają prawa i umożliwia automatyczne blokowanie osoby, która je narusza. Co ciekawe, autorzy mogą również otrzymywać za nie wynagrodzenie. Poza tym serwis YouTube ogłosił konkurs na najlepszy, trwający 15 minut film. Zrobiony materiał wystarczy otagować w sposób „yt15 minutes” i wrzucić go na serwis. Zwycięzcy zostaną pokazani na głównej stronie portalu.

Mogą Cię również zainteresować