Zmiany u operatorów komórkowych?

337 odsłony

W najbliższym czasie mogą pojawić się zmiany u głównych w Polsce operatorów komórkowych. Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna” P4 może znaleźć się w rękach Telekomunikacji Polskiej albo Zygmunta Solorza-Żaka. Polkomtel zostanie przejęty przez zagranicznego gracza.


Według gazety powód do spekulacji na ten temat dał ogłoszony w tym tygodniu plan stworzenia wspólnej spółki przez PTK Centertel, operatora sieci Orange, i P4, operatora Play, która stanie do przetargu na częstotliwości 2,6 GHz.

Eksperci spodziewają się również, że TP będzie dążyła do przejęcia P4. „Spółka od dawna mówi, że chciałaby dokonać tej transakcji, ma też nieformalne zielone światło ze strony UOKiK.” – powiedziała „DGP” Anna Bossong, analityk UniCredit Group z Londynu.

Jednak takie opinie nie ucinają sensowności zakupu P4 przez TP. Wynika to z tego, że gigantowi najzwyczajniej nie opłaca się inwestować w P4. Finansowo może byłoby to nieopłacalne, ale na pewno dobre z punktu widzenia konkurencji – TP pozbyłaby się jednego z konkurentów. Obecnie analitycy wyceniają operatora na 5-6 mld zł. Wśród potencjalnych zainteresowanych wymienia się też Zygmunta Solorza-Żaka, który wciąż buduje swoje imperium.

Mogą Cię również zainteresować