Zwycięzcy Pilsner Urquell Open Championship

przez Ilona Fijałek
464 odsłony

Na polu golfowym w Rajszewie został rozegrany finałowy turniej „Pilsner Urquell Open Championship”, do którego zakwalifikowało się ponad 100 golfistów. Kwalifikacje rozpoczęły się w maju br. „Network Magazyn” jest patronem medialnym całego przedsięwzięcia.

ee

W ciągu kilku tygodni na terenie całej Polski rozegrano trzynaście turniejów. Z każdego klubu zostało wyłonionych 9 finalistów w trzech kategoriach HCP: 0 – 10,5, 11 – 18,5, 19 – 24,5. Decydujący mecz został rozegrany na polu golfowym First Warsaw Golf & Country Club w Rajszewie. Finaliści walczyli o wyjazd na najważniejszy turniej golfowy na świecie – „The Open Championship”, który w tym roku odbędzie się na polu golfowym Royal Lytham & St Cannes w Wielkiej Brytanii, w dniach 15-22 lipca.

Walka o tak niezwykłą i cenną dla każdego golfisty nagrodę była bardzo zacięta do ostatniego dołka. Najbardziej wytrwali i najlepsi okazali się Mariusz Czerkawski w grupie HCP I (0 – 10,5) z wynikiem 38 pkt., Marcin Zięba w grupie HCP II (10,6 – 18,5) – 41 pkt. oraz Paweł Purwin w grupie HCP III (18,6 – 24,5) – 40 pkt. Zwycięzcy przyznali, że na polu golowym w Rajszewie udało im się zagrać „rundę życia”. Teraz będą mogli na żywo zobaczyć najlepszych golfistów świata podczas najstarszego profesjonalnego turnieju golfowego „The Open Championship”. Jako specjalni goście VIP będą mogli również zagrać w golfa na polu golfowym Royal Liverpool Golf Club w Hoylake, który uznawany jest za kolebkę światowego golfa.

Głównym sponsorem rozgrywek i nagrody jest Pilsner Urquell, marka z tradycjami należąca do Kompanii Piwowarskiej. Pilsner Urquell, który od kilku lat jest oficjalnym sponsorem „The Open Championship” jako jedyny postanowił zorganizować takie zawody w Polsce i zaprosić trzech najlepszych polskich golfistów do udziału w tym historycznym wydarzeniu. Szczegółowe informacje dotyczące turnieju znajdują się na stronie www.puopen.polishgolf.pl. Organizator: ABK Grupa / ABK Sport. „Network Magazyn” jest patronem medialnym całego przedsięwzięcia.

Mogą Cię również zainteresować