Android czy iOS?

przez Maciej Badowsk
144

Jeżeli chodzi o najbardziej popularny system mobilny w sieci, to platforma iOS od Apple’a znacznie wyprzedza pod tym względem Androida. Przy okazji udało jej ustanowić nowy rekord.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

Jak wynika z badań Net Applications, użytkownicy urządzeń mobilnych wciąż najchętniej przeglądają internet z poziomu iOS. Platforma pobiła dodatkowo rekord swojej popularności w sieci. Według firmy analitycznej aż 54,65% z 40 tysięcy badanych witryn zostało odwiedzonych z poziomu urządzeń wyposażonych w iOS. Jest to dotychczasowy rekord platformy Apple’a, choć jej popularność rośnie sukcesywnie od kilkunastu miesięcy.

Stosunkowo słabo wypada jednocześnie Android, który może się pochwalić tylko 16,26% udziałów w sieci. System wyszukiwarkowego giganta znajduje się na zdecydowanej większości sprzedawanych obecnie nowych smartfonów, jednak nie wystarcza to na razie, by podbić internet. iOS znacznie wyprzedza konkurencyjnego „Zielonego Robota” chociażby na tabletach, a w system ten wyposażone są również iPody touch. Co ciekawe, popularniejsza od Androida jest obecnie nawet Java ME (18,52%), która jednak podobnie jak Symbian (6,12%) szybko traci udziały. Internauci stosunkowo rzadko przeglądają również witryny z poziomu urządzeń produkowanych przez Research In Motion (3,29%).

Mogą Cię również zainteresować