Bankomaty dla niewidomych i niedowidzących

przez Piotr Hoffmann

Citi Handlowy wprowadza na rynek bankomaty przystosowane do potrzeb osób niewidomych. Do tej pory bank uruchomił już 10 takich urządzeń. W 2011 roku chce wymienić wszystkie swoje bankomaty na takie, z których osoby niewidome i niedowidzące będą mogły korzystać bez przeszkód.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

Bankomaty dla osób mających problemy ze wzrokiem to kolejny element projektu, którego celem jest dostosowanie produktów usług Citi Handlowy do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zmiany te zostały opracowane we współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz klientami. Kilka miesięcy temu do serwisu internetowego Citibank Online została wprowadzona powiększona czcionka i został zmieniony kontrast.

Kolejnym krokiem jest wymiana starych bankomatów na urządzenia, z których korzystać będą mogły także osoby z niepełnosprawnością wzrokową. Dotychczas Citi Handlowy przystosował do potrzeb niewidomych 10 bankomatów w Częstochowie, Warszawie, Olsztynie, Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu. Do końca II kwartału 2011 roku bank wzbogaci wszystkie swoje bankomaty o specjalne oprogramowanie i wejście słuchawkowe. Numeryczna klawiatura oraz instrukcje głosowe, które odtwarzane są wyłącznie w słuchawkach pozwalają niewidomym na wygodne i bezpieczne wypłacanie pieniędzy z bankomatu.

Mogą Cię również zainteresować