Bidon antykradzieżowy

przez Marek Wyrzychowsk
97

Co prawda sezon rowery w Polsce powoli dobiega końca, jednak problem zabezpieczenia naszego jednośladu przed złodziejami jest aktualny przez cały rok. Być może ten projekt będzie idealnym rozwiązaniem?


Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą? Rozwiązań tego problemu jest mnóstwo. Jednak większość z nich ma przynajmniej jedną z dwóch wad: trzeba pamiętać, by zabierać je na każdą przejażdżkę, albo o ile są na stałe przymocowane do roweru to dość niekorzystnie wpływają na jego wygląd.

To nietypowe zapięcie eliminuje wady obu powyższych opcji. Nie wygląda jak przymocowane do roweru obce ciało, a zarazem zwalnia rowerzystę z obowiązku pamiętania, by przed wyruszeniem w drogę zabrać je ze sobą. Küat Racks Bottle Lock to gadżet, który na pierwszy rzut oka wygląda jak typowy bidon. W jego wnętrzu zamiast napoju izotonicznego kryje się 1,5 m stalowej, 8-milimetrowej linki pokrytej tworzywem sztucznym. Powinno to wystarczyć, aby zablokować ramę i koła. Antykradzieżowy bidon ma wbudowany zamek. W komplecie znajdują się również klucze. Producent i pomysłodawca blokady nie znalazł jeszcze dystrybutora, ale gadżet będzie prawdopodobnie sprzedawany w cenie około 34 dolarów.

Mogą Cię również zainteresować