Biznes MLM i jeden nawyk warty fortunę

przez Maciej Maciejewski
639 odsłony

Nie każdy czytelnik jest liderem, ale każdy lider jest czytelnikiem… Czy wiesz, że tylko 37% Polaków przeczytało w zeszłym roku jakąkolwiek książkę? Reszta przez 12 miesięcy nie znalazła czasu, żeby sięgnąć po lekturę. Jaką przewagę w biznesie i w życiu prywatnym może dać Ci pozyskiwanie wiedzy z książek?

Paweł Lenar

Liderzy są czytelnikami, ponieważ chcą zawsze być na bieżąco. Zdają sobie też sprawę z tego, że zdobywanie wiedzy i doświadczenia z różnych dziedzin jest bardzo czasochłonne, a czytanie książek pozwala spędzać czas z ludźmi bystrymi, którzy już wcześniej zmagali się z problemami i wyzwaniami, przed jakimi sami stoją teraz.

Korzyści z czytania

Sam proces czytania pozwala rozwijać intelekt, kreować nowe pomysły. Z mózgiem jest tak samo jak z mięśniami – one potrzebują pewnej stymulacji, żeby pracować. Czytanie książki jest właśnie taką stymulacją dla mózgu. To trening, po którym następuje regeneracja – nasza podświadomość, nasz umysł porządkuje sobie informacje, które zdobyliśmy podczas lektury i zapisuje je w naszej bazie wiedzy.

Jak ja podchodzę do kwestii czytania?

Większość ludzi mówi, że nie ma czasu na lekturę, bo muszą radzić sobie z wieloma obowiązkami. Z rodziną, biznesem, pracą itd. Wyobraź sobie, że – tak jak ja – poświęcasz na czytanie tylko 20 minut dziennie. Możesz zrezygnować z oglądania wiadomości lub innej mało produktywnej czynności i przeznaczyć ten czas na lekturę. Jeżeli podejmiesz taką decyzję, to w skali tygodnia poświęcisz na czytanie 120 min, a w skali miesiąca – 560 min, a więc prawie 6 godz. W ten sposób jesteś w stanie przeczytać nawet 40-50 książek rocznie.

To bardzo mała zmiana w harmonogramie dnia, ale korzyści płynące z niej będą ogromne.

Jeśli wypracujesz ten nawyk i będziesz go pielęgnował przez najbliższe trzy lata, to po tym czasie będziesz miał na koncie 150 książek z dziedziny, która Cię interesuje, jest związana z Twoim biznesem, Twoją karierą, Twoim rozwojem. Zyskasz wielką przewagę konkurencyjną, staniesz się niekwestionowanym ekspertem w swojej branży, poszerzysz horyzonty, rozwiniesz słownictwo, a dzięki temu będziesz dużo atrakcyjniejszy na rynku. W rezultacie zaczniesz więcej zarabiać, poprawisz swój standard życia, rozwiniesz karierę. Tylko dlatego, że poświęcałeś 20 minut dziennie na czytanie.

Pora ma znaczenie

Wyobraź sobie, że jesteś drwalem i Twoim zadaniem jest ścinanie drzew. Czy nie byłoby dobrym pomysłem poświęcenie 20 minut rano na to, żeby naostrzyć siekierę?

Tak samo jest z czytaniem książek. Jeżeli zaczniesz dzień od wartościowej lektury, to później będziesz trawił to, co przeczytałeś i znajdziesz dla tego zastosowanie w swoim życiu i w swoim biznesie. Zdobywanie wiedzy rano daje ogromne możliwości. Rób to przez dłuższy czas, a efekty przerosną Twoje oczekiwania.

Paweł Lenar – przedsiębiorca, trener, autor książek oraz lider aktywnie działający w branży marketingu sieciowego. Laureat prestiżowej nagrody Polish National Sales Awards (Profesjonalny Sprzedawca Roku) w kategorii „Menedżer Branży MLM”. W krótkim czasie zbudował sprawnie funkcjonującą, wielotysięczną strukturę MLM, rozwijającą się w Polsce oraz kilku innych krajach Europy i na świecie. W swojej działalności stawia na profesjonalizm i rzetelne podejście do biznesu. Specjalizuje się również w tematyce związanej ze sztuką prezentacji.

To w naszej branży niezwykle płodny autor książek. W zeszłym roku ukazały się jego „Sekrety Pokonywania Obiekcji w Marketingu Sieciowym”, „Sekrety Mediów Społecznościowych w Marketingu Sieciowym” i „Sekrety Przywództwa w Marketingu Sieciowym”. Tę trylogię opublikował nakładem swojego własnego wydawnictwa i można je kupić tylko na stronie internetowej www.pawellenar.pl w zakładce sklep. Wcześniej wydał książki poprzez wydawnictwo Onepress: „Swishmax ćwiczenia”, „Sekrety skutecznych prezentacji multimedialnych” (3 wydania), „Profesjonalna prezentacja multimedialna. Jak uniknąć 27 najczęściej popełnianych błędów”, „MLM Profesjonalny Marketing Sieciowy. Sposób na sukces w biznesie” (3 wydania). Najnowsza książka Pawła Lenara jest trzecią częścią poważnej serii SEKRETY i można ją już kupić w tym miejscu.

Mogą Cię również zainteresować