Biznes MLM znów pomaga. Koncern Amway przekazał pół miliona dolarów na rzecz pomocy związanej z COVID-19

przez Maciej Maciejewski
1119 odsłony

Sytuacja pandemiczna w tym kraju jest dramatyczna. Przez Indie przetacza się kolejna fala epidemii koronawirusa. Wszystko niedawno mogły pogorszyć obchody hinduistycznego święta. Jego uczestnicy mogli stać się superroznosicielami trawiącej kraj zarazy. Aby przyczynić się do bieżącej pomocy humanitarnej w Indiach, działająca w systemie MLM firma Amway przekazała 500 000 dolarów dla fundacji kierowanej przez Izbę Handlową Stanów Zjednoczonych.

źródło: Pixabay

Amway jest częścią wielkiej koalicji firm reprezentujących branżę sprzedaż bezpośrednia i marketing sieciowy czyli organizacji non-profit i stowarzyszeń, które zjednoczyły się specjalnie, aby wspierać działania mające na celu niesienie pomocy COVID-19 w Indiach. Darowizny Amwaya dostarczą temu krajowi najważniejsze środki medyczne i pomoc, w tym 1000 respiratorów i 25 000 koncentratorów tlenu. Fundacja David & Carol Van Andel Family również przekazała na te cele 250 000 dolarów, dzięki czemu zdobyła sobie na całym świecie wielkie uznanie i szacunek.

– Indie są w sercach i umysłach globalnej rodziny Amwaya – powiedział Milind Pant, dyrektor generalny w Amway, który jest również wiceprzewodniczącym rady dyrektorów biznesu Amerykańskiej Izby Handlowej. – Nasi koledzy i przyjaciele w całych Indiach muszą wiedzieć, że jesteśmy zdecydowani wspierać ich w tych trudnych czasach. Dziękuję za odwagę i determinację podczas pandemii i liczę na dynamiczny rozwój sytuacji. Razem przejdziemy przez to i wyjdziemy jeszcze silniejsi – dodał Pant.

Amway udzielił już wcześniej pomocy Indiom podczas pandemii, przekazując 350 000 dolarów na różne inicjatywy humanitarne, produkcję i darowiznę 12 000 sztuk środka do dezynfekcji rąk dla pracowników pierwszej linii frontu. Firma nawiązała również partnerstwo z United Way Delhi w celu wzmocnienia przechowywania szczepionek za pomocą specjalnych zamrażarek. Dystrybucja koncerny Amway może być dumna. Kwintesencją sukcesu tego biznesu jest już nie tylko ich niezależność finansowa, ale również szeroko rozumiana charytatywność i niesienie pomocy.

Mogą Cię również zainteresować