Canyon: kolorowe wideokonferencje

przez Marek Wyrzychowski
102

Marka designerskich produktów związanych z branżą IT oraz urządzeń peryferyjnych do komputerów Canyon zaprezentowała nowy zestaw ChatPack CNR-CP8 przeznaczony do prowadzenia wideokonferencji za pośrednictwem protokołu VoIP.


Kamera o rozdzielczości 1.3Mpx z efektem śledzenia twarzy i trybem fotograficznym oraz słuchawki z czułym mikrofonem zapewniają wysoką jakość przekazu audio wideo. ChatPack to kompletny zestaw, dzięki któremu każda rozmowa czy wideo czat ze znajomymi nabierze kolorów. Wysokiej rozdzielczości obraz przekazywany przez kamerę 1.3Mpx oddaje głębię i wydobywa cechy postaci, które można utrwalać za pomocą wbudowanego aparatu. Uśmiechy czy grymasy twarzy mogą być ponadto śledzone i powiększane automatycznie dzięki funkcji detekcji ogniskującej się na rozmówcy. Słuchawki z mikrofonem o dużej czułości przewodzą czysty dźwięk, więc żadna wypowiedziana kwestia nie umknie na łączach. ChatPack Canyona charakteryzuje się ponadto ciekawym, wyrazistym designem łączącym klasyczne odcienie bieli i czerni z ognistą nutą pomarańczy.

Oryginalność widać również w kształcie kamerki, której obiektyw wkomponowano w sylwetkę sympatycznej, trójwymiarowej postaci rodem z kreskówki. Komponenty zestawu są kompatybilne z popularnymi komunikatorami, takimi jak Skype czy MSN. Kamera i słuchawki mogą być również używane oddzielnie, jako niezależne urządzenia. W zestawie znajduje się prezent w postaci gry StarFish. Miłośnicy bardziej stonowanego wzornictwa mogą nabyć zestaw ChatPack w kolorze niebieskim.

Mogą Cię również zainteresować