Co zrobić, gdy Twój Lider Cię nie wspiera w Twoim biznesie MLM?

przez Maciej Maciejewski
1728

Zapisałeś się do biznesu MLM i pozostałeś bez „opieki”? Nie masz wsparcia od Lidera, który obiecywał Ci „złote góry”? Jesteś zagubiony i nie wiesz jak masz sobie poradzić w budowaniu biznesu, ponieważ nikt nie pokazuje Ci jak działać i co robić, aby się rozwijać w tej branży? Co zrobić, gdy Twój Lider Cię nie wspiera w Twoim biznesie MLM?

Klaudia Stawiarska

TEŻ TAK MIAŁAM! Opowiem Ci moje doświadczenia jak sobie z tym poradziłam. Opowiem Ci jak poradziłam sobie w biznesie marketingu sieciowego, kiedy przyszło mi przyjąć rolę Lidera czyli jak musiałam wziąć odpowiedzialność za osoby, które rejestrowałam do mojego biznesu oraz wszystkich innych, którzy znajdowali się w mojej organizacji…

No więc, kiedy zaczynałam swoją przygodę w branży network marketing nie miałam żadnego pojęcia na temat leadershipu, prowadzenia zespołu czy rozwijania liderów. Temat ten był dla mnie mocno nieznany, ponieważ ciągle wydawało mi się, że ja „nic nie będę musiała robić”, bo całą robotę zrobią za mnie liderzy czy też sponsorzy znajdujący się w strukturze nade mną. A ja będę tylko po prostu rekrutować…

Jeszcze wtedy nie zdawałam sobie sprawy z tego, jak bardzo się mylę zakładając, że ktoś za mnie wykona robotę i weźmie odpowiedzialność za moich ludzi… a mój biznes będzie się pięknie rozwijał. Tak nie ma.

Właściwie szybko zorientowałam się, że tak naprawdę biznes MLM zaczyna się ode mnie w dół i to ja jestem odpowiedzialna za rozwój siebie jako Lidera oraz rozwój innych osób w strukturze, które również Liderami się stawały. Tylko w taki sposób byłam w stanie świadomie wpłynąć na rozwój swojego biznesu oraz przejęcie pełnej kontroli nad tym, co się dzieje w moim zespole. Oczywiście – tak jak już wspomniałam – na początku kariery byłam kompletnie zielona i stremowana tym faktem, że tyle osób na mnie liczy i że ja tu jestem po to, aby im pomóc. Nie miałam bladego pojęcia jak ja mam to zrobić.

Pomimo, że nie wiedziałam od czego zacząć i jak prowadzić swój zespół, chęć pomocy osobom zaangażowanym w rozwój biznesu była większa, niż mój strach przed lidershipem. I tak właściwie bez doświadczenia, z tym co miałam i wiedziałam, po prostu zaczęłam działać. Metodą prób i błędów starałam się jak mogłam dzielić swoim własnym doświadczeniem i odpowiadałam na wszelkie pytania od osób, które w coraz to większych ilościach dołączały do mojego zespołu. W ten sposób zaczęłam rozwijać swoją Tożsamość Lidera i nabrałam pewności siebie w prowadzeniu mojej grupy.

Bo najważniejsze są chęci i dobre intencje. Wypracowałam w sobie postawę „Twój sukces to mój sukces” czyli dostarczanie pomocy ludziom w ich biznesach i stworzyłam system, dzięki któremu każdy kto dołączał do mojego zespołu, wiedział od czego ma zacząć swój biznes i jak ma działać.

Było to niesamowicie ważne, aby każdy, kto wprowadzał nową osobę do zespołu, potrafił z łatwością przygotować nowych przyszłych liderów do pracy. Właśnie dzięki temu systemowi nastąpiła duplikacja systemu, czyli powtarzalność przez nowe osoby, a mój biznes zaczął rozwijać się w tempie ekspresowym.

I właśnie wtedy uświadomiłam sobie, jak bardzo ważne jest moje zaangażowanie jako Lidera zespołu, moja postawa oraz dawanie przykładu w budowaniu biznesu w tej branży. Bo to co ja robię, inni będą powtarzać, a to czego ja nie robię, inni też nie będą robić.

Wszystko zaczyna się od Ciebie! Ty jesteś przykładem i motorem napędowym swojego biznesu i to Ty powinieneś wziąć odpowiedzialność za ludzi, których angażujesz w swój biznes. Najlepiej zatem, abyś miał system duplikacji, który będzie łatwo powtarzalny przez nowe osoby, bo tylko w ten sposób Twój biznes zacznie się rozwijać, a zarazem Twoi ludzie zaczną zarabiać pieniądze! To właśnie jest cała idea biznesu MLM i gdyby każdy to rozumiał, to każdy by zarabiał… Lecz niestety zbyt wiele osób zaczyna ten biznes z takim przekonaniem, jakie ja miałam na początku czyli, że „ktoś zrobi za mnie robotę”, a ja będę tylko odcinać kupony…

Nie. Tak to nie działa. W tej branży to TY jesteś właścicielem swojego biznesu i Ty decydujesz jak szybko zacznie się rozwijać Twoja organizacja, w zależności od tego, jak bardzo zdecydujesz wziąć odpowiedzialność za swój zespół oraz jak bardzo się zaangażujesz w bycie Liderem, który ma swój system duplikacji. Mam nadzieję, że moja historia trochę Ci uświadomiła, jak ważne jest Twoje odpowiednie nastawienie oraz stopień zaangażowania od samego początku.

A jeśli dojdziesz do wniosku, że potrzebujesz więcej informacji, mocniejszej edukacji, to zapraszam na moje szkolenie online, które trwa prawie 4 godziny i przedstawiam w nim krok po kroku od czego zacząć budowanie zespołu, wdrażanie systemu duplikacji, prowadzenia sesji strategicznych i rozwijania nowych liderów. Polecam gorąco ponieważ otrzymasz na tacy konkretne strategie, które stosowałam w swoim działaniu na co dzień i dzięki czemu mogłam zyskać więcej czasu dla siebie.

Autorka materiału z wykształcenia jest event managerem i marketingowcem. Skończyła dzienne studia w Irlandii – Business with Event Management (Limerick Institute of Technology). Interesuje ją rozwój osobisty oraz niezależność finansowa. Uważa, że każdy z nas zasługuje na takie życie, jakie sobie wymarzył. Nie jest zwolenniczką pracy na etacie i spełniania w ten sposób czyichś marzeń. Jest przekonana, że życie jest za krótkie, aby odkładać swoje marzenia na później i spełniać cudze. (np. swojego szefa). Odkrywa niesamowite możliwości pracy przez internet i to właśnie pokazuje innym, by również mogli doświadczyć wolności finansowej i niezależności w swoim niesamowitym życiu. Od początku 2017 roku zdobywa doświadczenie w branży MLM. Od tego momentu zaczęła się jej przygoda z biznesem online oraz budowaniem różnych źródeł dochodu za pomocą internetu. Prywatnie jest miłośniczką rozwoju osobistego, zdrowego stylu życia, dobrych książek i podróży. Więcej informacji na blogu: www.klaudiastawiarska.pl.

Mogą Cię również zainteresować