Czy to już kres Facebooka?

przez Marek Wyrzychowsk

Jedna z najbardziej znanych grup „hacktywistów” na świecie zapowiedziała niedaleki koniec najpopularniejszego portalu społecznościowego świata. Według ich zapewnień już 5 listopada br. pożegnamy się z Facebookiem.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

W swoim oświadczeniu, które zostało umieszczone na portalu „YouTube” hackerzy grożą Facebookowi nie bez przyczyny. Ich zdaniem, największy portal społecznościowy zawłaszcza sobie dane osobowe, a także wszelkie inne informacje umieszczane przez nas w portalu, na zawsze, bez jakiejkolwiek możliwości ich usunięcia przez nas samych.

Tak naprawdę, według nich, za możliwość porozumiewania się ze znajomymi i wrzucania zdjęć na swoją ścianę „sprzedajemy” się całkowicie jednej wielkiej korporacji. Facebook z kolei, sprzedawać ma nasze informacje wszystkim zainteresowanym. Nieważne czy to organizacjom rządowym czy też innym stronom, które są w stanie spełnić żądania cenowe.

Dlatego też hackerzy grożą Facebookowi, że już 5 listopada bieżącego roku z Facebooka zostaną skasowane absolutnie wszystkie dane. I nie przypadkowo wybrano tą datę. Jest ona bardzo ważna dla „anonimowych”, gdyż upamiętnia rocznicę tak zwanego spisku prochowego. Był to nieudany zamach na króla angielskiego Jakuba I przez Guya Fawkesa. Wydarzenie to było jednym z kluczowych elementów komiksu i filmu V jak Vendetta, z którego właśnie Anonymous zaczerpnęli swoje charakterystyczne maski i który jest dla nich swego rodzaju biblią, wyrażaną obecnie poprzez antyrządowe i antytotalitarne przesłanie. Samo oświadczenie możecie obejrzeć poniżej:

Mogą Cię również zainteresować