Czym jeździ się w Europie?

104

Jeżeli chodzi o sprzedaż samochodów w czerwcu br. to najczęściej kupowanymi samochodami przez Europejczyków były: Volkswagen Golf, Ford Fiesta i Opel Corsa. Czy to nowa moda na mniejsze i bardziej ekonomiczne auta?

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

Pozycję lidera pod względem najchętniej kupowanych samochodów w Europie w czerwcu obronił Volkswagen Golf. Wynik sprzedaży na poziomie trochę ponad 41 100 sztuk jest jednak o 9,3% niższy w porównaniu z analogicznym miesiącem 2010 roku. Na drugim miejscu uplasował się Ford Fiesta z wynikiem 33 600 sprzedanych sztuk. Ford również odnotował spadek, o 1,4%. W tym zestawieniu trzecie miejsce zajął Opel Corsa ze sprzedażą na poziomie 33 100 sztuk – tutaj spadek wyniósł 13,8%.

Z pierwszej dziesiątki najlepiej sprzedających się aut zaledwie dwa modele uzyskały wynik lepszy niż w czerwcu ubiegłego roku. Sprzedaż Forda Focusa wzrosła do 30 800 sztuk, czyli odnotowano wzrost na poziomie 36,2%. Sprzedaż Volkswagena Passata wyniosła 22 900 sztuk, tym samym wzrosła o 17,6%. Wyniki sprzedaży w czerwcu Volkswagena Golfa, Polo i Passata przełożyły się na pierwsze miejsce marki Volkswagen w zestawieniu marek o największej sprzedaży nowych aut na europejskim rynku. Sprzedano ich łącznie 146 500 sztuk, jednak i tak niemiecki producent odnotował spadek o 4,3%. Łączny wolumen sprzedaży na całym rynku europejskim w czerwcu to prawie 1,3 mln samochodów. Daje to wynik o 7,8% niższy niż w roku poprzednim.

Mogą Cię również zainteresować