Dane osobowe w internecie – najnowsze zmiany w ustawie

przez Katarzyna Wagner
370 odsłony

We wspaniałej atmosferze galicyjskiego miasta, wśród zaczarowanych dorożek, 13 października br. odbędzie się konferencja „Dane osobowe w Internecie – najnowsze zmiany w ustawie”, na której będzie można zdobyć pogłębioną wiedzę na temat ochrony danych osobowych w sieci.

źródło: www.sxc.hu
źródło: www.sxc.hu

Od rana przy świeżo parzonej kawie i pachnących, wiedeńskich kruchych ciasteczkach, specjaliści podejmą próbę ukazania praktycznego zastosowania ustawy, wraz z obaleniem kilku mitów na temat danych osobowych w internecie. Przy wyrafinowanej kuchni ukażą – w praktyczny sposób – skomplikowaną materię ustawy. Wskażą również „kruczki prawne”, które można wykorzystać w codziennej pracy i podejmą próbę odpowiedzi na pytanie: „Czy prawo gwarantuje nam bezpieczeństwo i prywatność w internecie?”

Cloud computing – czy jest bezpieczny? Na co zwracać uwagę przy konstruowaniu umowy o CC? Czy można szpiegować, monitorować pracowników w internecie? Czy legalne jest blokowanie stron internetowych w firmie? Czy można zakazać pracownikowi podawania nazwy firmy w portalach społecznościowych? Jak uzyskać adres IP, gdy nie pomaga nam policja? Czy adres IP jest daną osobową i czy można ją podawać? Jaka jest odpowiedzialność service providerów, host providerów itp? Jak zabezpieczać dane na portalach społecznościowych – kto odpowiada w przypadku naruszeń na portalu internetowym? E-marketing w kontekście ochrony danych osobowych – jak prowadzić konkursy, jak przygotować mailing by nie był SPAM-em? Czy „cyfrowa” zgoda jest wystarczająca? Czy zawsze potrzebna jest zgoda osoby, której dane przetwarzam w internecie? Czy mogę przetwarzać dane bez konieczności uzyskiwania zgody? Retencja danych i podstawy prawne przechowywania danych – czy czujemy się bezpieczniejsi? Jeśli nie znasz odpowiedzi na te pytanie – ta konferencja jest dla Ciebie! W przypadku e- danych osobowych nic nie jest oczywiste! Co zyskasz?

Uczta dla ducha

Wiedza o tym, co nazywamy danymi osobowymi; cała prawda o zbieraniu i rozpowszechnianiu danych osobowych w internecie; obalenie mitów na temat „cyfrowej” zgody oraz konieczności rejestrowania wszelkich zbiorów danych!

Uczta dla ciała

Niezapomniany krakowski Rynek, niepowtarzalna atmosfera Miasta Królów Polskich i groźny smok wawelski błąkający się w przepastnych podziemiach zamku.

Prelegenci tej konferencji to praktycy w swojej specjalizacji – wszyscy, z autopsji, znają problemy związane z zagadnieniami cyber-prawa w kontekście ochrony danych osobowych, odpowiedzialności za naruszenie ustawy, a także zagrożeń związanych z e-danymi.

Więcej o konferencji na www.wirtualnakutura.pl a jej program w tym miejscu.

Mogą Cię również zainteresować