Dla magistrów nie ma pracy

305 odsłony

„Blisko 2,5 tysiąca absolwentów szkół wyższych zarejestrowały małopolskie urzędy pracy. Bez etatu pozostaje jeszcze więcej osób niż w ubiegłym, kryzysowym roku.” – czytamy w „Dzienniku Polskim”.


Najwięcej na państwowy garnuszek zarejestrowało się ekonomistów, politologów, pedagogów, specjalistów administracji oraz filologów. W kolejkach po zasiłek ustawiają się też absolwenci fizjoterapii oraz turystyki. „Niepokojący jest napływ absolwentów w dziedzinie turystyki, gdyż mamy znikomą liczbę ofert.” – zauważa Oskar Kuźniar z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

Jak zaznaczyła gazeta, turystyka uznawana jest za branżę przyszłościową, jednak w ciągu ostatnich dwóch latach nie było dużego zapotrzebowania na pracowników, w związku z kryzysem w tej branży. Bardzo trudną sytuację mają też politolodzy. Napływają nieprzerwanym strumieniem, jak i we wcześniejszych latach – mimo prawie zupełnego braku ofert. Co dziesiąty pozostaje w rejestrach ponad rok. Czyżby polskie uczelnie były wylęgarnią nieudaczników? Czy nikt im nie mówi o takim zjawisku, jak przedsiębiorczość? W MLM mogą zacząć biznes za kilkadziesiąt złotych. A może po prostu nie chce im się pracować?

Mogą Cię również zainteresować