Duże udogodnienie dla przedsiębiorców

przez Katarzyna Wagner

Już z początkiem nowego roku wszyscy przedsiębiorcy będą mogli przesyłać faktury przez internet. Zdaniem większości firm oprócz dużego udogodnienia jest to również spora oszczędność.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

Pakowanie faktur w koperty i wysyłanie ich standardowym listem przez Pocztę Polską odchodzi w zapomnienie. Już teraz znaczna cześć firm wysyła druczki płatności
e-mailem. Oficjalne przyzwolenie na tego typu działanie wejdzie w życie wraz z początkiem nowego roku. To ułatwi pracę w szczególności firmom zajmującym się
e-mail marketingiem.

Zdaniem większości przedsiębiorców wysyłka elektronicznych faktur, tak jak i informacji czy komunikatów marketingowych będzie zdecydowanie tańsza, szybsza i bezpieczniejsza niż w sposób tradycyjny. Dodatkowo rozporządzenie jest sygnałem do rozpoczęcia prac nad rozwiązaniem, które uprości wysyłkę faktur pocztą elektroniczną i pozwoli firmom kontrolować status doręczenia, a nawet otwarcia każdej faktury. Takie rozwiązanie to spore ułatwienie, ponieważ cały czas przybywa klientów on-line. Ponadto nowe rozporządzenie nie tylko ułatwi pracę, ale również zdecydowanie ją przyspieszy.

Możliwość wystawiania e-faktur to przede wszystkim wygoda, ale również oszczędność czasu i kosztów. Dzięki możliwości przesłania faktur e-mailem bardzo szybko trafiają one do odbiorcy. Wysyłając e-faktury przedsiębiorca może sprawdzić, kto kliknął i pobrał druk, a do kogo e-mail nie dotarł. Prostsze jest też wystawianie korekt i duplikatów.

Mogą Cię również zainteresować