Dyrektor generalny Amway w kwestii indyjskiego planu inwestycyjnego

przez Maciej Maciejewski

Dyrektor generalny network marketingowego koncernu Amway rozmawiał ze stacją CNBC-TV18. To wiodący kanał informacyjno-biznesowy w Indiach. W telewizji Milind Pant mówił m.in. o globalnych perspektywach firmy i swoim planie inwestycyjnym Amway dla rynku indyjskiego.

źródło: Indianbizreview.in

W wywiadzie telewizyjnym Milind Pant opisał, w jaki sposób firma zmieniła kierunek i wykorzystała swoje mocne strony, aby służyć ludziom w następstwie pandemii. Wierząc, że profilaktyka ma ogromne znaczenie dla zdrowia, firma oparła się na rolnictwie ekologicznym i patentach, aby pomóc swoim przedstawicielom skupić się na budowaniu zdrowych nawyków i praktyk zdrowego stylu życia.

Zdaniem specjalistów to była strategiczna decyzja, ponieważ światowy rynek profilaktyki zdrowia i dobrego samopoczucia jest ogromny, co dyrektor generalny opisał jako globalną szansę o wartości 350 miliardów dolarów.

– Z tego tortu mamy tylko 8 miliardów dolarów, więc mamy tylko 2% – powiedział. Szczególną uwagę zwrócił na Indie, gdzie u 100 milionów ludzi zdiagnozowano cukrzycę, a 200 milionów ma nadciśnienie. Patrząc w przyszłość Milind Pant wierzy, że Amway może odgrywać coraz większą rolę w służbie tym społecznościom.

– Podwajamy inwestycje w innowacje produktowe i naukę – powiedział. – Uważam, że punktem wyjścia jest zdrowie jelit. Trzeba skupić się na funkcjonowaniu jelit i zainteresować mikrobiomem nie tylko ze względu na zdrowie fizyczne, ale także psychiczne. Inwestujemy również w technologię cyfrową, aby zapewnić naszym mikroprzedsiębiorcom i ich klientom bezproblemową i łatwą obsługę. Tak, aby mogli oni skupić się na edukowaniu i wzmacnianiu tych społeczności.

Amway jest obecny w Indiach od ponad dwudziestu lat, ale Milind Pant uważa, że istnieje znacznie więcej miejsca na rozwój systemu MLM w tym regionie i dlatego koncern jest mocno zaangażowany w długoterminowe inwestycje na tym rynku.

– Jestem bardzo uparty – powiedział w wywiadzie o swoim planie inwestycyjnym dla Indii. – To matematyka. Do 2035 roku Indie będą gospodarką o wartości 25 bilionów dolarów czyli wielkością dorównają pod tym względem dzisiejszej gospodarce USA. Istnieje wiele wiatrów sprzyjających Indiom. Kraj ma młodą gospodarkę i społeczeństwo. Mieszkańcy są przedsiębiorczy, inwestują w infrastrukturę cyfrową i fizyczną. Już dziś widzę Indie z dekadami wzrostów – podkreślił.

Mogą Cię również zainteresować