Ekologiczne drukowanie

Pomimo tego, że żyjemy w erze technologii cyfrowych, to nadal w każdym biurze marnuje się tysiące kartek na drukowanie zupełnie niepotrzebnych rzeczy. Ci, którzy chcą to zmienić, powinni zainteresować się nowym formatem dokumentów pdf – WWF.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

WWF PDF to akcja organizacji The World Wildlife Federation, która zajmuje się powstrzymywaniem degradacji środowiska naturalnego. Jednym z jej celów jest zminimalizowanie zużycia papieru i dzięki temu ratowanie drzew. Organizacja WWF wprowadziła więc aplikację, która pozwala na stworzenie dokumentu w formacie do złudzenia przypominającym pdf. Jedyna różnica polega na tym, że dokumentu w tym formacie nie można wydrukować.

Jeśli masz pewność, że dokument, który wysyłasz do swojego kontrahenta nie będzie mu potrzebny w papierowej wersji, a on jest wyjątkowo nie ekologiczny i drukuje każdy najdrobniejszy świstek, wystarczy zapisać dokument w aplikacji WWF, dzięki czemu nie będzie można go wydrukować. Aplikacja, którą można pobrać ze strony www.saveaswwf.com (na razie tylko w wersji na Maca), pozwala na dodanie niewielkiego wyjaśnienia faktu niemożności druku na dole dokumentu.

Mogą Cię również zainteresować