Firma ASEA przekazała 50 000 dolarów na walkę z handlem ludźmi

przez Maciej Maciejewski
108 odsłony

Network marketingowe przedsięwzięcie ASEA za pośrednictwem swojej organizacji filantropijnej ASEA Advancing Life Foundation, nawiązała współpracę z The Exodus Road w celu finansowania działań mających na celu zwalczanie handlu ludźmi na Filipinach. Dotacja w wysokości 50 000 dolarów wesprze projekty policyjne, potrzeby osób ocalałych, wydatki dochodzeniowe, pracowników socjalnych poinformowanych o traumach oraz wsparcie prawne.

Od 2022 roku organizacja The Exodus Road współpracuje z organami ścigania na Filipinach w celu aktywnego zwalczania handlu ludźmi i wywarła bezpośredni wpływ na skuteczne interwencje 233 ocalałych i aresztowanie 69 sprawców na terenie kraju. Wykorzystywanie seksualne dzieci w internecie (OSEC) to poważny problem na Filipinach, gdzie powstaje duża część materiałów przedstawiających seksualne wykorzystywanie nieletnich na świecie. Exodus Road koncentruje swoją pracę na bezpośrednim reagowaniu na przestępstwa powiązane z OBWE.

– Od chwili założenia ASEA Advancing Life Foundation prawie 10 lat temu naszą misją jest położenie kresu ubóstwu, cierpieniu i molestowaniu na całym świecie. Zakończenie handlu ludźmi jest podstawą tej misji. Do tej pory dzięki naszym partnerstwom pomogliśmy uratować ponad 500 osób, które przeżyły handel ludźmi, a także wspieraliśmy misje, które doprowadziły do ​​aresztowania ponad 100 sprawców takich procederów. Jesteśmy wdzięczni za możliwość kontynuowania tej ważnej pracy dzięki dotacji dla The Exodus Road – powiedziała Kim Marie Larsen, przewodnicząca fundacji i starszy wiceprezes ASEA ds. etyki i wydarzeń. 

Mogą Cię również zainteresować