Firma Mary Kay przyznała stypendia młodym naukowcom

przez Maciej Maciejewski
196 odsłony

Mary Kay przyznała niedawno trzy granty pięciu wybitnym naukowcom ze szkół średnich, wybranym spośród prawie 2000 uczestników reprezentujących prawie 70 krajów. Granty zostały przyznane podczas Międzynarodowych Targów Nauki i Inżynierii Regeneron (ISEF) w Los Angeles.

Dotacje o łącznej wartości prawie 10 000 dolarów przyznano studentom realizującym innowacyjne projekty skupiające się na znajdowaniu leków na nowotwory dotykające kobiety, innowacjach w zakresie zrównoważonych opakowań i ochronie najcenniejszych zasobów naszej planety.

– Ci przyszli liderzy STEM wykazali się innowacyjnymi badaniami, kreatywnymi rozwiązaniami i nowatorskim podejściem do złożonych problemów, które będą miały bezpośredni wpływ na problem raka, zrównoważone praktyki biznesowe i na nowo zdefiniują normy branżowe. Możemy się wiele nauczyć od młodego pokolenia i Mary Kay ma zaszczyt wspierać je w ich podróżach w obszarze STEM – powiedziała Kristin Dasaro, dyrektor ds. inżynierii opakowań i zrównoważonego rozwoju w Mary Kay.

POZNAJ MŁODYCH NAUKOWCÓW:

Nagroda I: Keshvee Sekhda i Nyambura Sallinen (Gruzja, USA).

Nagroda II: Madalena Filipe i Frederico Mauritty (Lizbona, Portugalia)

Nagroda III: Carolina de Araujo Pereira da Silva (Rio de Janeiro, Brazylia).

Mogą Cię również zainteresować