Firma przyjazna studentom

przez Katarzyna Wagner
695 odsłony

08.05.2008:Firma przyjazna studentom 16 kwietnia 2008 roku w Auli VII w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie podczas uroczystej gali ogłoszono wyniki oraz wręczono nagrody w IV Ogólnopolskim Rankingu Pracodawców KOMPAS w branży FMCG.

Celem rankingu jest przedstawienie opinii studentów na temat ich potencjalnych, przyszłych pracodawców. Studenci wskazali Oriflame, jako firmę FMCG, w której panują najbardziej przyjazne relacje pomiędzy pracownikami oraz w której najłatwiej jest pogodzić życie zawodowe z prywatnym. Według studentów Oriflame to również pracodawca, który gwarantuje bezpieczeństwo zatrudnienia.

Plebiscyt, w formie ankiety przygotowanej przez Studenckie Koło Naukowe Konsultingu SGH pod patronatem Instytutu Millward Brown SMG/KRC, został przeprowadzony na największych polskich uczelniach ekonomicznych. Łącznie w badaniu wzięło udział 3347 studentów.

W czasie wypełniania ankiety, studenci mogli korzystać z listy 92 firm i instytucji o powszechnie rozpoznawalnej marce, podzielonych na 5 branż: finanse, FMCG, high-tech, konsulting i przemysł. Dodatkowo mogli wpisywać firmy lub instytucje, które nie znajdowały się na załączonej liście. Ankieta składała się z 9 pytań odnoszących się do różnych sfer oceny pracodawców. W każdej branży przyznane zostały następujące tytuły: "Pracodawca Marzeń", "Kariera i Rozwój", "Przyjazność" oraz "Obecność na Uczelni".

Badanie, nie tylko wskazuje studentom kierunek kariery zawodowej i przedstawia trendy na rynku pracy. Daje również firmom możliwość zapoznania się z postrzeganiem ich jako potencjalnych pracodawców. Kompas jest jednym z głównych projektów realizowanych przez Studenckie Koło Naukowe Konsultingu SGH.

(Opracowanie: Katarzyna Wagner, źródło: Oriflame Poland)

Mogą Cię również zainteresować