Flirt biurowy

przez Maciej Badowski

Istnieje mnóstwo miejsc i sposobów, gdzie można poderwać dziewczynę/chłopaka. Jednak jak wynika z danych CBOS najchętniej robimy to w pracy. W ten sposób romans zaczęło 34% par.

źródło: www.sxc.hu
źródło: www.sxc.hu

Pomimo tego, że aktualnie jesteśmy w związku z drugą osobą, to i tak pozwalamy sobie na flirty. Z badań CBOS wynika, że do flirtu przyznaje się co czwarty a do zdrady co dziesiąty Polak spośród tych, którzy są w stałych związkach. Co to ma wspólnego z pracą? Bardzo dużo, ponieważ nasze miejsce pracy jest idealnym miejscem na rozpoczęcie romansu. Na romans w pracy najczęściej decydują się osoby z wyższym wykształceniem. Wśród tych osób, aż 49% romansów zaczyna się w pracy. Wśród osób z wykształceniem podstawowym w pracy rozpoczyna się jedynie 18% romansów.

Skąd taka różnica? Być może powodem jest tu struktura wykonywanego zawodu. Osoby z wyższym wykształceniem mają większe szanse na bardziej zróżnicowane płciowo towarzystwo pracowników. Być może też, więcej jest wśród pracowników z wykształceniem wyższym nadgodzin, co znacznie utrudnia poszukiwanie partnera do romansu poza biurem. Praca okazała się też miejscem romansu najczęściej wymienianym przez mężczyzn – przyznaje się do tego aż 36% z nich, podczas gdy najliczniejsza grupa kobiet nawiązywała takie kontakty z osobą poznaną w kręgu znajomych – wskazało to 33% pań.

Mogą Cię również zainteresować