Gadżeciarski korek do wina

przez Marek Wyrzychowsk
519 odsłony

Wydawać by się mogło, że prawdziwi miłośnicy wina nie są specjalnie podatni na nowe technologie. Jednak, żeby podawać i przechowywać napój w odpowiednich warunkach potrzebna jest specjalna chłodnia, na którą nie każdy może sobie pozwolić. Rozwiązaniem ma być ten niezwykły korek do butelek.

źródło: Yankodesign.com
źródło: Yankodesign.com

Zdaniem większości ekspertów wino powinno być przechowywane w temperaturze 10 stopni Celsjusza. Oprócz tego, tuż przed podaniem, czerwone wino musi być nieco cieplejsze, a białe nieco chłodniejsze od temperatury przechowywania. Bez wkładania termometru do środka butelki trudno o spełnienie tych wymagań.

Z pomocą przychodzi gadżet zaprojektowany przez dwójkę Azjatów: Kwang-wi Park oraz Eun-ji Limi. Ich elektroniczny korek dzięki czujnikom podaje aktualną temperaturę trunku, dokładną datę zamknięcia oraz czas ważności do spożycia. Dzięki Wi-Fi wszystkie dane mają być przekazywane na Smartphona. Taki gadżet sprawdziłby się świetnie w restauracjach i innych miejscach, gdzie serwowanie dobrego wina odbywa się z uwzględnieniem powyższych, ścisłych zasad.

Mogą Cię również zainteresować