Hipnoza w biznesie?

Wiele firm za pomocą przeróżnych metod chce pomóc swoim pracownikom w lepszym wykonywaniu powierzonych im obowiązków. Tradycyjne szkolenia, warsztaty a nawet imprezy integracyjne powoli zaczynają schodzić na drugi plan.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

Obecnie popularne stają się oferowane są menedżerów zajęcia z hipnozy. Lisa Zaccheo z firmy Mind Matters Hypnosis Center od kilku lat prowadzi zajęcia z hipnozy dla firm. Dzięki temu jest wynajmowana przez nie w bardzo różnych celach. Począwszy od pomocy pracownikom, którzy chcą rzucić palenie, a kończąc na prowadzaniu zajęć, dzięki którym pracownik będzie lepiej wykonywał swoje obowiązki.

Do najczęściej zamawianych programów u Lisy Zaccheo należą niwelacja strachu przed publicznymi wystąpieniami, gdzie uczestniczą osoby, które w ramach swoich obowiązków zawodowych muszą wygłaszać prezentacje przy udziale większej grupy osób oraz rozwój kreatywności, rozumiany jako zniesienie psychologicznych murów, które blokują rozwój pomysłowości u menedżerów.

Osoby zajmujące się hipnozą wynajmowane są też do tego, aby pomóc firmie w radzeniu sobie z konfliktami wewnątrz organizacji, nauczyć pracowników radzenia sobie ze złością i gniewem czy poprawiać u nich motywację. Lisa Zaccheo uważa, że sesje hipnozy nie tylko poprawiają wyniki pracy, ale również pozytywnie wpływają na samopoczucie pracowników i ich zadowolenie z wykonywanej pracy.

Mogą Cię również zainteresować