Idealne miejsce na biuro

przez Piotr Hoffmann
519 odsłony

Jak dużą wagę przykładacie do wystroju biura? Czy ważna jest kolorystyka, przestrzeń i dobór dodatków czy tak naprawdę liczy się dla Was to, by było czysto, kuchnia wyposażona, a toalety dyskretne? Preferujecie biuro w nowoczesnym biurowcu klasy A czy w zabytkowej, prestiżowej kamienicy bądź dworku?

źródło: www.sxc.hu
źródło: www.sxc.hu

Wydawałoby się, że najdroższe biura to te, które są ulokowane w najnowocześniejszych biurowcach. Przeszklonych i wyposażonych we wszelkie udogodnienia. Tymczasem rynek nieruchomości komercyjnych zaskakuje. Ceny biurowców w zabytkowych kamienicach i dworkach są nierzadko dużo wyższe. Mimo tego, że często znajdują się one w centrum miasta i dla pracowników kłopotliwy bywa dojazd samochodem do miejsca pracy.

W biurach zlokalizowanych w starych wnętrzach jest zdecydowanie bardziej przestronnie. Mniejsze są też szanse na przestrzeń typu open space, dzięki czemu chętniej biura takie wynajmują firmy mniejsze, którym nie przeszkadza brak możliwości ulokowania 30 osób na jednej hali. Z drugiej strony zabytkowe kamienice to często kłopoty z ogrzewaniem, brak możliwości schowania przewodów i kabli pod parkietem czy kłopotliwy dojazd samochodem. Zwłaszcza, jeśli biuro ulokowane jest w strefie płatnego parkowania i nie ma wystarczająco przestronnego, płatnego parkingu.

Mogą Cię również zainteresować